Gry bezplanszowe, których nie musicie pakować

piątek, 26 września 2014

Gry bezplanszowe, których nie musicie pakować

 
Czasami na wakacjach nie chce Wam się nigdzie wychodzić, czemu by nie zebrać się i wspólnie zagrać w fajną grę? Oczywiście, że nie chcemy poświęcać naszej cennej przestrzeni bagażowej na grę Monopol, dlatego ułożyliśmy dla Was listę ciekawych gier, w które możecie grać bez planszy. Możecie w nie grać w Waszej toskańskiej willi, a niektóre z nich umilą Wam czas w kolejce do Uffizi!

Cztery czwarte ducha
Gra polega na tym, że każdy gracz misi dodać literę do słowa. Pierwszy gracz wybiera literę, na przykład L, a następny gracz musi wybrać kolejna literę tak, aby dało się ułożyć słowo, na przykład A. Kolejny gracz dodaje następną literę, ale ostrożnie, aby nie zakończyć słowa. Jeśli doda S, to przegra tworząc LAS, musi więc wymyślić inna literę, na przykład T, aby podać dalej.

Gracze mogą blefować i dodać literę, choć nie wiedza, jakie słowo stworzy. Jednakże, gdy kolejny gracz rzuci wyzwanie, a tamten nie będzie umiał podać słowa, to przegrywa i jest jedną czwartą ducha. Jeśli gracz poda słowo, to ten, który rzucił wyzwanie zostaje jedną czwartą ducha. Na przykład: gracz numer 4 powiedział R i otrzymał wyzwanie, ale powiedział LATRYNA, to ten, który rzucił wyzwanie przegrywa, ale jeśli powiedział LATROWAC to przegrywa. Przegranym całej gry jest ten, który otrzyma cztery czwarte ducha jako pierwszy.


Jakie jest twoje?
W tej grze wybiera się jednego gracza, który będzie zadawał pytania, wiec musi on opuścić pokój lub zatkać uszy, gdy pozostali gracze wybiorą wspólnie jakąś rzecz, na przykład samochód lub numer telefonu. Gracz, który zadaje pytania powraca i może pytać tylko pojedyńczo: „Jakie jest twoje?”, na co pytany musi odpowiedzieć szczegółem, który nie ujawnia za wiele, ale jednocześnie nie jest zbyt ogólny, aby gra mogła się toczyć. Pytający musi przemóc narastającą frustrację i zgadnąć, jaki to przedmiot. Następnie można wybrać kolejnego pytającego i gra się toczy.


Kiedy pojechałem na wakacje…
To gra na zapamiętywanie, w której gracze po kolei dodają rzeczy do listy, która musi być w całości powtórzona zanim zostanie dodana kolejna rzecz. Na przykład, pierwszy gracz mówi: „Kiedy pojechałem na wakacje w tym roku zabrałem ze sobą klapki.” Następnie kolejny gracz może powiedzieć: „Kiedy pojechałem na wakacje w tym roku zabrałem ze sobą klapki i grę Tetris.” Trzeci gracz: „Kiedy pojechałem na wakacje w tym roku zabrałem ze sobą klapki, grę Tetris i poczucie godności.” …I tak dalej. Gracz, który popełni błąd odpada, a wygrywa ten, który zostanie do końca.


 Na szczęście, na nieszczęście
Gra polega na wymyślaniu historii, w której możecie wycisnąć swoje soki kreatywności. Gracze dodają zdania do opowiadania, na zmianę zaczynając od „na szczęście” lub „na nieszczęście”. Na przykład:
Dawno temu pewna żaba siedziała sobie spokojnie na liliowym liściu.
Na nieszczęście jej stopy przykleiły się do liścia i nie mogła zeskoczyć.
Na szczęście nadeszła fala i żaba odkryła, że jest utalentowanym surferem.
Na nieszczęście liść rozdwoił się i żaba odkryła, że nie potrafi jeździć na nartach wodnych…


Oczko morderca
Zbierzcie wszystkich razem w kółku i zdecydujcie, kto będzie śledczym. Musi on opuścić pokój, a pozostali nominują mordercę. Śledczy powraca i gra się zaczyna. Morderca musi puścić oczko jednej z osób, co daje jej sygnał, żeby umarła. Osoba ta umiera w dramatyczny sposób, aby było śmiesznie. Śledczy ma trzy podejścia, aby zgadnąć, kto jest mordercą.


 

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się