Jednodniowa wycieczka do przepięknej Sieny

piątek, 17 października 2014

Jednodniowa wycieczka do przepięknej Sieny

 
Siena to cudowne miasto osadzone w samum sercu Toskanii. Swój światowy rozgłos uzyskało z odbywanego tam dwa razy w roku słynnego Palio (wyścigi koni szybkich). Siena jest przesiąknięta historią, dlatego to idealne miejsce na wycieczkę na cały dzień lub dwa, jeśli zatrzymaliście się w pobliżu. Jest tam jakby ciszej niż w sąsiedniej Florencji, dlatego dzień spędzony w Sienie może być relaksującą wycieczka dla wczasowiczów w Toskanii.
Jeśli mieszkacie w jednej z naszych toskańskich willi i planujecie odwiedzić to miasto otoczone murem, to poczytajcie o naszych ulubionych miejscach w Sienie, aby lepiej zorganizować wycieczkę.

Pooglądajcie przechodniów i spacerujących turystów na Piazza del Campo
Plac Piazza del Campo w Sienie szumi w akcji podczas słynnych, szybkich 90-cio sekundowych Palio, lecz gdy to cale podniecenie opadnie i wyścigi konne się skończą to plac staje się idealnym miejscem, aby usiąść, zrelaksować się i pooglądać mijających nas ludzi.
Ta nachylona Piazza jest niesamowicie popularnym miejscem wśród turystów i studentów podczas ciepłych, letnich dni i wieczorów, ze swoimi popularnymi barami, kafejkami i restauracjami otaczającymi krawędzie placu. Aby podziwiać piękny widok Palazzo Publico i Torre del Mangia, oraz aby dostrzec życie codzienne Sieny, usiądźcie na zewnątrz jednej z wielu kawiarni, lub przejdźcie na górna cześć placu w kształcie muszli. Ci, którzy nie lękają się wysokości mogą wybrać się nawet na szczyt wieży Torre del Mangia, aby podziwiać panoramiczny widok miasta i okolic.

Katedra w Sienie
Każdy, kto wybiera się do Sieny musi zobaczyć wspaniałą katedrę Duomo, nawet choćby tylko po to, aby podziwiać te śmiałe, idealne pasy na zewnątrz budynku. Ci, którzy zdecydują się wejść do środka, zobaczą, że pary są kontynuowane wewnątrz oraz, ze jest to piasta wspaniałych dziel sztuki artystów takich jak Donatello, Michał Anioł i amboną zaprojektowaną przez Giovanni Pisano. Wstąpcie do biblioteki Piccolomini, aby zobaczyć wspaniale freski Pinturicchio, które przedstawiają życie Papieża Piusa II oraz przecudny, malowany sufit.  

Dowiedzcie się czegoś o Contrade
Ogromna cześć kultury tego miasta obraca się wokół, mającej początek w starożytności, rywalizacji pomiędzy 17 Contrada, o czym zwiedzający mogą się dużo dowiedzieć odwiedzając Museum of Contrada. Muzeum w swoich zbiorach posiada artefakty każdej z Contrad, takie jak flagi, stroje na wyścigi Palio i trofea.

Chociaż rywalizacja, która wiąże się z Palio i ma korzenie w starożytności, rozluźniła się w ciągu ostatnich lat, to często można zauważyć flagi, parady lub przemarsze tych, którzy są w czołówce lub zaraz po wyścigach Palio (2 Czerwca i 16 sierpnia). Ma to na celu wzbudzić emocje lub po prostu świętować zwycięstwo.

Jeżeli planujecie wycieczkę do Włoch, to rzućcie okiem na nasze wille w Toskanii, na pewno znajdziecie taką, która spełni wasze oczekiwania. Jeśli potrzebujecie więcej informacji o naszej ofercie, lub konkretnej willi to skontaktujcie się z nami, dane kontaktowe znajdziecie tutaj.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się