Pięć dobrych powieści na wakacje z akcją w pięknych Włoszech Włochach

czwartek, 2 października 2014

Pięć dobrych powieści na wakacje z akcją w pięknych Włoszech Włochach


Image source: mygoodbookshelf.wordpress.com
To bardzo inspirujące czytać powieść lub opowiadanie, w którym akcja rozgrywa się w państwie, w którym jesteśmy akurat na wakacjach. Dlatego zebraliśmy kilka naszych ulubionych pozycji z akcja we Włoszech! Wybierz jedną lub kilka i odpocznij w ciepłej Toskanii czytając jedną z tych dobrych książek.

Jedz, módl się, kochaj Elizabeth Gilbert
Historia, która rozpoczyna się rozpaczą a kończy nadzieją, “Jedz, módl się, kochaj” opowiada o osobistych przeżyciach autorki Elizabeth Gilbert po rozpadzie jej małżeństwa. Chociaż tylko jedna cześć „Jedz” dzieje się we Włoszech, to i tak jest to książka godna polecenia na wakacje. Może poczujecie się zainspirowani historią Elizabeth w drodze do poszukiwania szczęścia. W pierwszej części tej autobiografii przeczytacie o fascynującej kuchni włoskiej, po czym przeżyjecie doznania religijne w sekcji indyjskiej, aby na końcu bohaterka mogła odnaleźć miłość na bajkowej wyspie Bali w Indonezji.
Przeczytanie tej powieści napała cię ochotą, aby przeżyć własna przygodę w Toskanii i Włoszech, a może nawet wyruszysz wkrótce jeszcze dalej.

Pokój z widokiem E.M. Forster
Klasyczny romans przedstawiający rozterki wewnętrzne młodej kobiety z czasów Edwarda VII, “Pokój z widokiem” przenosi czytelnika do Florencji w początkach XX wieku. Bohaterka Lucy Honeychurch wybiera się na wycieczkę do Włoch ze swoją starszą kuzynką Charlotte i spotyka tam Georgea Emersona, gdy jego ojciec oferuje zamianę pokoju, aby dziewczęta miały widok na rzekę Arno. W obliczu zmieniającej się społeczności, Lucy musi wybrać pomiędzy prawdziwą miłością a małżeństwem z rozsądku.
Gdy zrelaksujecie się przy basenie waszej willi w Toskanii, z tą książką w ręce, zapewne poczujecie ochotę odwiedzenia spektakularnych ulic Florencji.


The Daughter of Siena Marina Fiorato (obecnie nie dostępna w j. polskim)
Jest to powieść historyczna, w której cofamy się do złotego wieku w Toskanii. Akcja rozgrywa się w renesansowej Sienie w XVIII wieku i kreci się wokół sławnego na całym świecie Palio i rywalizacji miejskich Contrad. Bohaterka Pia Tolomei, urodzona w Sienie, zakochuje się w jeźdźcu, który bierze udział w Palio, ale pochodzi z rywalizującej Contrady. Bohaterka zostaje zmuszona do zaaranżowanego małżeństwa.
Opowieść ta ukazuje skomplikowaną kulturę tego toskańskiego miasta, jakim jest Siena, gdzie historia ciągle żyje w postaci Palio organizowanych dwa razy w roku.
 

 Ja, Mona Liza Jeanne Kalogridis
Ta opowieść to fikcyjny obraz życia kobiety z najsłynniejszego obrazu na świecie. Książka ta przykuwa uwagę czytelnika i przenosi go do Florencji w XV wieku ukazując, jaki wpływ miało morderstwo Giuliano de’ Medici na to miasto. Następnie historia przenosi czytelnika o całą dekadę ukazując nieszczęśliwe miasto oraz bohaterską Lizę di Antonio Gherardini, która radzi sobie z miłością i stratą.  
Jest to opowieść zainspirowana życiem tej mistycznej kobiety z obrazu „Mona Liza” Leonardo da Vinci, akcja osadzona na tle niespokojnych czasów we Florencji, podkreślając rozkwit artystyczny oraz siłę tego toskańskiego miasta.

 

Utalentowany pan Ripley Patricia Highsmith
Osadzony w 1950 roku thriller psychologiczny, w którym główny bohater, młody Tom Ripley boryka się, aby związać koniec z końcem w Nowym Jorku. Otrzymuje szansę wyjazdu do Włoch, Riplej wraz z czytelnikiem zostaje uwikłany w historie morderstw i skradzionych tożsamości. Akcja dzieje się częściowo w Mongibello i Sanremo, a historia rozgrywa się w przepięknej scenerii z życiem bogaczy w tle.

Jako cześć serii, łącznie znanych, jako Ripliad, czytelnicy bez wątpienia będą chcieli przeczytać cztery kolejne powieści.

Mamy nadzieje, ze ten wybór książek z akcją we Włoszech jest inspirujący i pomoże Wam zdecydować, jaką książkę zabrać ze sobą na wakacje!

Jeśli jesteście zainteresowani wynajmem willi w Toskanii na Wasze włoskie wakacje, to przejrzyjcie nasza stronę, lub skontaktujcie się z nami.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się