ŚWIATŁO, KAMERA, AKCJA…

piątek, 21 listopada 2014


ŚWIATŁO, KAMERA, AKCJA…

Wysłany przez

Te słowa zazwyczaj słyszą aktorzy w Hollywood, ale tym razem podczas corocznego spotkania To Tuscany to za nami chodziła ekipa filmowa, przygotowująca materiał do filmu promującego na każdą z naszych stron internetowych – anglojęzyczną, niemiecką, francuską, holenderską i polską. Film, kręcony z ziemi i powietrza, pokaże nasze wille oraz zaprezentuje każdego z nas, łącznie z właścicielem firmy.

Niektórzy stresowali się kręceniem filmu, zastanawiali się co powiedzieć, innym żony nakładały lakier na włosy, jeszcze inni zastanawiali się, jak szybko zrzucić te 5kg, które kamera podobno dodaje!

Naszym pierwszym punktem w harmonogramie była wizyta w winnicy i galerii sztuki Castello di Ama, która mieści się w odległości krótkiego spaceru od posiadłości Casanuova di Ama gdzie wszyscy mieszkaliśmy (potrzeba było dla nas aż 4 domów - Annamaria, Villa Gallo Nero, Le Volte i Il Forno). Instalacje i rzeźby z kolekcji Castello di Ama zostały wykonana na specjalne zamówienie przez różnych międzynarodowych artystów, takich jak Anish Kapoor, Michelangelo Pistoletto, Louise Bourgeois oraz Cristina Iglasias. Właściciele są bardzo dumni z tej współpracy.

Prawdziwe kręcenie filmu zaczęło się, gdy nagrywaliśmy nasze indywidualne wypowiedzi. Nerwy szybko minęły, w końcu mówiliśmy do kamery tylko to, co setkom naszych gości w ramach naszej pracy. Mówienie o Toskanii i willach w Toskanii przychodzi nam z łatwością, wszyscy spędziliśmy wiele czasu odwiedzając ten region, więc możemy pewnie wypowiadać się w tym temacie.

Pogoda w październiku w Toskanii potrafi być zmienna, ale nam dopisało szczęście. Słońce świeciło, było ciepło jak późnym latem, co pomogło filmowcom uchwycić piękno okolicy, a nam pozwoliło na odrobinę lenistwa na świeżym powietrzu w oczekiwaniu na kolejne ujęcia.


Nasza grupa odwiedziła następnie Radda in Chianti gdzie kilka głów się za nami obróciło, bo nie często pojawia się tam ekipa filmowa. Do tego część z nas była ubrana w kurtki i koszulki firmowe, które dostaliśmy specjalnie do nakręcenia filmu, więc z pewnością to my byliśmy obiektem dziwacznych spojrzeń mieszkańców. Jeden z nich, Luciano, jest bardziej przyzwyczajony do kamery filmowej niż my. Prowadzi prowadzi słynne delikatesy Porciatti w Radda, występował kilka razy jako szef kuchni w różnych włoskich programach o gotowaniu. Jego ruchliwy sklep wiele razy był tłem w programach telewizyjnych o lokalnych produktach i typowym życiu codziennym.

Pozostając w temacie szefów kuchni, Andrea z Pasta e Fagioli, który był naszym prywatnym kucharzem, zaserwował wyśmienity posiłek dla całej naszej ekipy - porcetta (pieczona wieprzowina) była tak wyśmienita, że nawet niektórzy wegetarianie złamali się i poprosili o niejedną porcję, tak dobre to było!

Gorąco polecamy firmę Mediabrighton świadczącą usługi filmowe, Annelies i Ben Simon sprawili, ze byliśmy zrelaksowani i czuliśmy się bardzo dobrze podczas filmowania. http://www.mediabrighton.com/
 

 
 

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się