Miejsca nad morzem, które warto odwiedzić podczas wakacji w Toskanii

piątek, 9 stycznia 2015

Miejsca nad morzem, które warto odwiedzić podczas wakacji w Toskanii


Wysłany przez  Dympna Docherty 09/01/2015

Nic nie zastąpi kąpieli w morzu, nawet piękny basen tuz przy samym domu, z którego można skorzystać o dowolnej porze. Toskania słynie przede wszystkim ze swoich pełnych zabytków miast i krajobrazów z rzędami cyprysów, ale i na zachodnim wybrzeżu znajdzie się sporo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Poniżej 3 nasze propozycje:

Castiglione della Pescaia

Piaszczyste plaże w pobliżu Castiglione della Pescaia do doskonałe miejsce do opalania i relaksu w morzu. Castiglione było niegdyś rybacką wioską, obecnie to nowoczesne, pełne życia  miasteczko, zaledwie godzinę drogi  ze Sieny lub pół godziny z Grosseto – w sam raz na całodzienny wypad z willi wynajętej w środkowej części Toskanii. Można znaleźć miejsce do rozłożenia ręcznika plażowego w bardziej ustronnej okolicy, można też wypożyczyć leżak i skorzystać z oferty prywatnych plaż, blisko barów i restauracji.

Wyspa Giglio

Położona na morzu Tyrreńskim wyspa Giglio to wymarzone miejsce na spędzenie dnia na toskańskim wybrzeżu. Można tam dotrzeć promem z Porto Santo Stefano. Jeśli ktoś szuka czegoś więcej niż plażowego leżaka i morskiej bryzy, warto się wybrać na nurkowanie albo rejs, podczas którego można obserwować delfiny, a niekiedy nawet wieloryby. Giglio to świetne miejsce dla miłośników pieszych wycieczek i podziwiania roślin i dziko żyjących zwierząt. Ponad 90% wyspy jest niezamieszkane, nie ma więc problemu ze znalezieniem szlaków daleko od cywilizacji.     

San Vincenzo

50 minut jazdy pociągiem z Livorno wzdłuż wybrzeża wystarcza, by znaleźć się na pięknych plażach w okolicy San Vincenzo. Można zostać w pełnym życia centrum miasteczka albo wybrać się w ustronne rejony parku Rimigliano. Poszukiwacze nowych smaków, zwłaszcza miłośnicy ryb i owoców morza, znajdą tu coś dla siebie. Koniecznie trzeba spróbować lokalnego specjału - ryby bonito, w smaku podobnej do tuńczyka, poławianej wiosną i latem.

 
Wakacje blisko morza nie muszą oznaczać rezygnacji z odkrywania atrakcji Toskanii, położonych w jej centralnej części. Chętnie pomożemy znaleźć taką willę w Toskanii, która pozwoli pogodzić plażowanie i zwiedzanie.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się