Pomysły na ciekawe zajęcia w Waszej toskańskiej willi

piątek, 6 lutego 2015

Pomysły na ciekawe zajęcia w Waszej toskańskiej willi

 
Wyslany przez  Dympna Docherty (06/02/2015)
 
Zapewne większość czasu na Waszych włoskich wakacjach spędzicie na zwiedzaniu Toskanii, ale na pewno będą i takie dni, kiedy będziecie chcieli po prostu zostać w Waszej toskańskiej willi i odpocząć. Piękny, wiejski dom w spokojnej okolicy może stworzyć doskonałą atmosferę do relaksu, ale dla tych, którym ciężko usiedzieć zbyt długo w jednym miejscu, opalanie się w ciepłym słońcu przy basenie może być po prostu nudne, a nawet irytujące. Dlatego zebraliśmy kilka świetnych pomysłów jak fajnie spędzić wolny czas w wakacyjnym domu.

Malowanie
Zainspirujcie się bogatym dziedzictwem sztuki tego regionu i stwórzcie własne dzieło sztuki. Nikt nie każe Wam pakować farby i sztalugi do walizki, to byłoby bardzo niepraktyczne, ale zwykłe akwarele, kilka pędzli i szkicownik może przydać się żeby uwiecznić w bardzo indywidualny sposób te przepiękne okolice Waszej wakacyjnej willi.
Nie musicie skupiać się tylko na odtworzeniu ogrodów Waszego domu. Możecie postarać się uchwycić piękno słynnych zabytków lub miast. Podczas zwiedzania zróbcie kilka zdjęć, które później posłużą za punkt odniesienia i nie będziecie musieli malować z pamięci. Kto wie, może z tego wakacyjnego hobby powstanie jedyna w swoim rodzaju, zrobiona na zamówienie pamiątka dla przyjaciół lub rodziny.

Pisanie
Notatnik i długopis są zawsze niezbędne w podróży. Przydatne są do zapisywania ważnych adresów czy nowo poznanych włoskich zwrotów, ale można je przecież wykorzystać w bardziej kreatywny sposób. Wakacje to idealna pora na refleksje i odkrycie na nowo swojej kreatywnej żyłki, wiec przyłóżcie długopis do papieru i zacznijcie pisać krótkie opowiadania lub wiersze, albo nawet możecie napisać wstęp do tego międzynarodowego bestsellera, który macie zamiar kiedyś napisać.

Czytanie
Czytanie to oczywista propozycja na nudę, ale czy nie jest to świetny sposób żeby zająć sobie czas na wakacjach. Obojętnie czy jesteście zapalonymi molami książkowymi, czy czytacie tylko dokumenty w pracy i okazjonalnie gazetkę, musi być taka książka lub powieść, która czytana przy basenie bardzo was wciągnie. Jeśli nie wiecie co wybrać, to zajrzyjcie do lokalnej księgarni w Toskanii (wiele z nich sprzedaje książki w różnych językach) na pewno znajdziecie książkę, w której akcja rozgrywa się w tym rejonie.

Gry i zabawy
Począwszy od udoskonalania stylów pływackich, czy dryfowania na dmuchanym kółku lub materacu, toskańska willa z basenem dostarcza nieskończonych możliwości różnych zabaw i gier w wodzie, szczególnie, gdy jesteście na wakacjach z całą rodziną. Zapakujcie piłkę, nawet dmuchaną, którą można porzucać w basenie, lub pokopać na trawniku w ogrodzie.

Gry planszowe
Łatwe do gry i zapakowania, gry planszowe nie zajmą dużo miejsca w bagażu, a sprawdzą się o każdej porze dnia. Obojętnie czy wieczorową porą przy kieliszku wina, czy opalając się w ciągu dnia przy basenie, zawsze jest dobra pora na grę w monopol. Jeśli nie potraficie znaleźć wersji podróżnej, a wolelibyście raczej zapakować dodatkowy kostium kąpielowy, to może zabierzcie po prostu talię kart. Jest wiele gier, w które możecie zagrać z innymi, żeby zażegnać każdą nudę przy basenie. Można także samemu ułożyć na przykład Pasjansa, gdy wszyscy inni smacznie sobie śpią w ciepłym słoneczku.

Mamy niesamowity wybór willi w Toskanii zarówno z prywatnym jak i wspólnym basenem, każdy znajdzie idealne miejsce na odpoczynek we Włoszech. Sprawdźcie ofertę wakacyjnych kwater na naszej stronie internetowej.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się