Rowerem śladami Coppi i Bartali

piątek, 13 lutego 2015

Rowerem śladami Coppi i Bartali

 
Wyslany przez Ruth Anne (13/02/2015)
Toskania jest bardzo popularna wśród rowerzystów, a to dzięki swoim przepięknym krajobrazom oraz górzystym terenom, które stawiają wyzwania, a co więcej dwie światowe legendy kolarstwa- Fausto Coppi oraz Gino Bartali- są kojarzeni właśnie z tym regionem. W Toskanii jest dużo tras o różnych długościach i stopniu trudności, dlatego nie tylko sportowcy światowej klasy mogą korzystać z tych wspaniałych szlaków rowerowych.  Każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od kondycji.

Florencja Bartaliego
Gino Bartali dwukrotnie wygrał Tour de France, w 1938 oraz 1948 roku, a także triumfował trzy razy na Giro d'Italia, w 1936, 1937 i 1946 roku. Urodzony w małym mieście Ponte a Ema, w południowo wschodniej części Florencji, Bartoli w czasie swojej kariery był jednym z najwybitniejszych kolarzy we Włoszech (i na świecie). Dzisiaj w jego rodzinnym mieście znajduje się muzeum poświęcone jego karierze– del Museo del Ciclismo “Gino Bartali”. Zapalony fan kolarstwa powinien je odwiedzić.
Wybierzcie jakąkolwiek trasę w okolicach Florencji a macie duże szanse, że będziecie pedałować po tych samych ulicach, po których Bartali kiedyś jeździł. Najbardziej popularna jest przejażdżka z Florencji do położonej niedaleko Sieny.

Proponowana trasa:
Jest wiele różnych dróg, którymi można pojechać z Florencji do Sieny (lub na odwrót), ale my polecamy trasę przez miasta: Impruneta, Greve in Chianti, Panzano in Chianti i Castellina in Chianti. Jest to dość trudna trasa licząca około 83 km, ale ciągnie się wzdłuż przepięknych krajobrazów, a w mieście Castellina in Chianti warto sobie zrobić przerwę i trochę pozwiedzać.

Elba i Fausto Coppi
Największym rywalem Bartaliego był jego włoski kolega Fausto Coppi. Coppi dwa razy stanął na podium Tour de France, w 1949 oraz 1952 roku, a Giro d’Italia wygrał aż pięć razy, w 1940, 1947, 1949, 1952 oraz 1953 roku. W swoich gorszych latach, Coppi trenował na Elbie, gdzie próbował odzyskać formę. Jeśli pojedziecie drogą z Rio nell'Elba do Porto Azzurro, napotkacie “Fonte di Coppi”, to fontanna, w której ten wybitny kolarz kiedyś gasił pragnienie.
Elba to największa wyspa w Archipelagu Toskańskim i wśród turystów jest to jedna z najbardziej popularnych włoskich wysp. To prawdziwy raj dla miłośników jazdy na rowerze, z dużą różnorodnością dróg dla kolarzy i szlaków dla rowerzystów górskich. Na Elbie każdy może znaleźć odpowiednią trasę dla siebie, obojętnie czy jesteście doświadczonymi kolarzami, którzy szukają trudniejszej trasy na swoje treningi, czy rowerzystami górskimi, którzy szukają wyzwań, albo rodziną, która lubi wspólnie jeździć na rowerze dla relaksu, są tam różnorodne trasy dla każdego.

Proponowana trasa:
Trasa Mount Orello jest szczególnie popularna wśród rowerzystów na średnim poziomie zaawansowania. Oferuje niesamowite widoki i podjazdy tylko o umiarkowanej trudności.

Jeśli planujecie wakacje z rowerami we Włoszech i szukacie domu na wynajem w Toskanii, to zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie łatwo możecie wyszukać i zarezerwować wille. Możecie również skontaktować się z nami, a my chętnie udzielimy szczegółowych informacji.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się