Śladami rodu Medyceuszy

czwartek, 19 lutego 2015

Śladami rodu Medyceuszy

Wyslany przez Virginie (19/02/2015)

Kiedy rozważamy o przepychu i dramatyźmie epoki renesansu naturalnym jest, że od razu myślimy o rodzie Medyceuszy. Ród ten panował w Toskanii pomiędzy XIV a XVIII wiekiem. Jego członkowie w przeciągu tych lat piastowali większość z szanowanych i wpływowych stanowisk we Włoszech, począwszy od bankierów po polityków a nawet papieży. Jeżeli planujecie wakacje, które będą jednocześnie niezapomnianą podróżą historyczną, to spacer śladami Medyceuszy będzie dobrym wyborem, a Toskania świetnym miejscem dla rozpoczęcia takiej podróży.

Miejsca
Wiadomo, że w regionie o tak bogatej historii, musi znajdować się imponujące dziedzictwo sztuki i architektury w miejscach, w których żyli Medyceusze. Wspaniałym przykładem jest Pałac Medyceuszy –wł. Palazzo Medici Riccardi. Ze swoją długą historią wiążącą się z wieloma projektami renowacyjnymi, pałac stał się muzeum, w którym wystawia się dzieła powstałe w okresie ponad czterech stuleci. Ukazują one kunszt artystów z Florencji i okolic. Architektura samego muzeum jest równie wspaniała jak skarby znajdujące się wewnątrz- szczególnie warte zobaczenia są freski w kaplicy Trzech Króli (wł. Cappella dei Magi).

Wille rodu Medyceuszy
W Toskanii znajduje się ponad 20 willi Medyceuszy, które ród pozostawił po sobie. Pałace te były budowane na terenach wiejskich i służyły jako miejsca odpoczynku i schronienia dla członków rodu. Struktury tych budowli są idealnie zachowanym przykładem architektury renesansowej i chociażby z tego powodu warto je zobaczyć.

Forty
W Sienie możecie zobaczyć przepiękny fort czasami nazywany „fortem św. Barbary”, który został wybudowany w połowie XVI wieku na rozkaz Kosmy I Medyceusza, zanim został on Wielkim Księciem Toskanii. Budowa fortu rozpoczęła się po zwycięstwie nad Sienejczykami armii florenckiej, na której czele stał Kosma I. Fort miał być wykorzystywany do tłumienia jakichkolwiek wybuchów buntu w przyszłości. Ze swoimi mocnymi murami i widocznym herbem, jest dowodem potęgi militarnej rodu Medyceuszy.

W mieście Arezzo również znajdują się forty, które związane są z historią rodu. Zostały one przekształcone w park, z którego rozciągają się niesamowite widoki na miasto. Wstęp do parku jest bezpłatny, a struktura fortów łatwo rozpoznawalna i dominująca.

Ród Medyceuszy był niewiarygodnie wpływowy. Podaliśmy Wam tylko kilka przykładów jak łatwo możecie natknąć się na ich ślady. Jeśli szukacie spokojnego miejsca na swoją bazę wypadową podczas podróży śladami Medyceuszy, to polecamy wynajem jednej z naszych willi we Florencji. Będzie to idealne miejsce, które przybliży Was do historii tego regionu. Skontaktujcie się z nami, chętnie pomożemy zaplanować Waszą przygodę.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się