5 najlepszych atrakcji rodzinnych w Toskanii

piątek, 6 marca 2015

5 najlepszych atrakcji rodzinnych w Toskanii


Wyslany przez  Dympna Docherty (06/03/2015)
Zwiedzanie średniowiecznych miast, jedzenie we wspaniałych restauracjach i degustacje win to tylko niektóre wśród wielu innych przyjemności wartych przeżycia na wakacjach w Toskanii. Jeśli zabieracie ze sobą dzieci, na pewno będziecie chcieli spędzić czas wspólnie w taki sposób, aby było interesująco dla całej rodziny. Zaokrągliliśmy liczbę atrakcji do pięciu pomysłów, które pokochacie tak samo jak Wasze dzieci i które zadowolą każdego.

Fabryka czekolady
Perugina Casa Del Cioccolato  to słynna fabryka czekolady w Perugii. Zorganizujcie wycieczkę, na której zobaczycie gdzie są wyrabiane niektóre z najsmaczniejszych włoskich czekolad, w tym słynne praliny zakochanych “Baci”, co dosłownie oznacza “pocałunki”. Możecie zwiedzić całą fabrykę i popróbować smakołyków na miejscu. Można również zabrać trochę łakoci ze sobą, żeby delektować się nimi w willi lub po powrocie z wakacji - jeśli zdołacie się im oprzeć na tyle długo!

Parki wodne
W Toskanii znajduje się kilka parków wodnych do wyboru, w zależności od regionu, w którym się zatrzymaliście. Niedaleko Livorno oraz Grosseto znajdują się duże aquaparki o nazwie ‘Acqua Village’ otwarte od czerwca do września. W zależności od miejsca Waszej podróży możecie również znaleźć mniejsze ośrodki. A jeśli Wasze dzieci uwielbiają zabawy w wodzie, to sprawdźcie nasze toskańskie wille na wynajem z dostępem do prywatnego lub wspólnego basenu, aby dzieci mogły się pluskać, gdy Wy odpoczywacie.

Zoo w Postoia (Giardino Zoologico di Pistoia)
Od wielkich kotów do małych jaszczurek, Zoo w Postoia posiada około 600 gatunków zwierząt, które można oglądać i dowiedzieć się o nich czegoś ciekawego. Niektóre bardziej przyjazne zwierzęta biorą udział w specjalnie przygotowanych interaktywnych pokazach, w czasie których można podejść i pogłaskać zwierzęta, co wraz z placami zabaw i malowaniem twarzy przyczyni się do udanego, choć wyczerpującego dnia dla najmłodszych.

Lody
Jeśli lubicie słodkości, to Wasza wizyta w Toskanii nie może obejść się bez skosztowania wyśmienitych lodów. A może nawet spróbujcie zrobić je sami w jednej z lodziarni lub fabryk, które znajdują się w całej Toskanii- my polecamy Antica Delizia. Jeśli nie macie ochoty na produkcję lodów to musicie je przynajmniej spróbować.

Muzeum rodzinne w Pałacu Vecchio
Zarezerwujcie wycieczkę z przewodnikiem po tym muzeum we Florencji, aby w zabawny i interaktywny sposób doświadczyć jak wyglądało życie Medyceuszy. To na pewno spodoba się dzieciom. W czasie zwiedzania dowiecie się o historii włoskiego renesansu i jednocześnie będziecie mieć okazję przebierać się w kostiumy (tak dorośli też!), posłuchać opowieści i wziąć udział w zajęciach plastycznych. Zajęcia są prowadzone dla różnych grup wiekowych, wiec każdy znajdzie coś dla siebie.

Po dniu pełnym wrażeń, będziecie potrzebować spokojnego miejsca, do którego chętnie wrócicie by poczuć się jak w domu. Rozważcie zatem wynajem jednej z naszych toskańskich willi jako bazy na Wasze wymarzone rodzinne wakacje.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się