Inspirująca Italia: filmy nakręcone w Toskanii

piątek, 27 marca 2015

Inspirująca Italia: filmy nakręcone w Toskanii


Wyslany przez Sonia (27/03/2015)


W historii światowego kina jest wiele filmowych perełek przedstawiających toskańską kulturę i ukazujących przepiękne toskańskie krajobrazy. Mogą one być inspiracją dla tych, którzy chcieliby przeżyć własne przygody w tym regionie. Dlatego poniżej wybraliśmy dla Was trzy z najlepszych i najbardziej popularnych filmów nakręconych w Toskanii.

La Vita è Bella (Życie jest piękne) reżyseria: Robert Benigni
Ten współczesny klasyk Benigniego ukazuje piękno życia pomimo okrucieństwa, które nas otacza. Chociaż film opowiada o prześladowaniach Żydów w czasie II wojny światowej, to twórcom udało się skupić uwagę na najpiękniejszych momentach w życiu, takich jak dzieciństwo czy zakochanie się. W filmie poznajemy Guido Orefice, który próbuje ukryć przed swoim synem prawdziwe okrucieństwo życia w obozie koncentracyjnym i jednocześnie żywi nadzieję powrotu do swojej ukochanej żony Dory.
Akcja pierwszej połowy filmu osadzona jest w przepięknym Arezzo, gdzie żyją Guido i Dora. Wspaniale ukazane jest życie codzienne, a w tle przepiękna architektura miasta. Chociaż nie zalecamy odtwarzania przejażdżki rowerowej, to możecie poprosić Marię, żeby rzuciła klucze tuż przy Piazza Grande, lub po prostu zrobić kilka świetnych zdjęć w tym miejscu.

007 Quantum of Solace, reżyseria:  Marc Forster
W pierwszej scenie tego filmu o Jamesie Bondzie widzimy agenta 007 jadącego przez Włochy w kierunku Sieny. Po dramatycznym pościgu przez kamieniołom, Bond dociera do Sieny, gdzie natychmiast zaczyna się pościg. Najpierw zatłoczonymi ulicami miasta, gdzie akurat odbywa się najsłynniejsze wydarzenie tego miasta: Palio, a następnie po dachach domów. Chociaż akcja jest szybka, udało się producentom uchwycić piękno tego miasta, co jest fantastycznym wstępem do tego dobrego kina akcji.

Jeżeli wybieracie się do Sieny, to wdrapywanie się na dachy nie jest wskazane, ale możecie obejrzeć tę wspaniałą panoramę miasta z wieży Torre del Mangia.

Księżyc w nowiu, reżyseria: Chris Weitz
Miłośnicy serii powieści fantastycznych Stephanie Meyer wiedzą jak duże znaczenie miały Włochy w fabule romantycznej sagi o wampirach. Akcja filmu osadzona jest w Volterze. Jest to prawdziwe miasto w Toskanii, które warto zwiedzić, lecz tak na prawdę sceny kręcono w miejscowości Montepulciano. W tej włoskiej scenerii widzimy Belle biegnącą, aby uratować Edwarda, wampira, który chce się ujawnić i tym samym zginąć w czasie Volturi (sabatu wampirów). W tej dramatycznej scenie, widzowie mogą zobaczyć to przepiękne miasto położone na wzgórzach.

Nawet jeśli nie jesteście fanami wampirów, to Montepulciano na prawdę warto zwiedzić, choćby ze względu na przepiękną architekturę. Przejdźcie się po mieście, a następne odpocznijcie w lokalnej kawiarni czy barze i spróbujcie znanego na całym świecie lokalnego wina.

Jeśli jeszcze nie zarezerwowaliście kwatery na swoje włoskie podróże śladami produkcji filmowych, to zapraszamy do przejrzenia naszej szerokiej oferty willi w Toskanii.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się