Muzyka w Toskanii

piątek, 17 kwietnia 2015

Muzyka w Toskanii

 
Wyslany przez  Dympna (17/04/2015)
 
Toskania to region pełen muzyki i sztuki. Nawet podczas zwykłego wieczornego spaceru po którymś z miast, zwykle trafia się na cały szereg muzycznych delikatesów. Jeśli są Państwo zapalonymi miłośnikami muzyki i w czasie wakacji lubią posłuchać muzyki „na żywo”, proponujemy uwzględnić którąś z poniższych wycieczek muzycznych w wakacyjnych planach.

Letni festiwal w Lucce
Doroczne święto muzyki, przyciągające znane nazwiska z całego świata. W tym roku wśród gości specjalnych będą Elton John, John Legend i Bob Dylan. Koncerty odbywają się przez cały lipiec, a ceny zależą od tego, kogo zechcą Państwo zobaczyć i czy wybiorą Państwo miejsca siedzące lub pakiet VIP. Dalsze informacje oraz rezerwacja biletów na witrynie festiwalu.

Festiwal Pucciniego
Uczcijcie Państwo jednego z najsłynniejszych synów Toskanii, oglądając w lipcu lub sierpniu jedną z jego oper. Puccini jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych kompozytorów operowych na świecie. Podczas tegorocznego festiwalu, odbywającego się w Torre del Lago koło Lukki, można obejrzeć Toskę, Turandot (ze słynną arią Nessun Dorma) oraz Madame Butterfly. Przedstawienia odbywają się niedaleko willi, w której Puccini mieszkał i pracował, a ponieważ mają miejsce na świeżym powietrzu, operę mogą Państwo obejrzeć pod gwiazdami.
Bilety zarezerwować i zapłacić za nie można przez e-mail.

La Cité, Florencja
La Cité to niewielki lokal skupiający się na sztuce. Mieści się tam kawiarnia/księgarnia, gdzie w swobodnej atmosferze można co tydzień posłuchać odczytów książek oraz koncertów muzyki jazzowej i swingowej oraz muzyki z całego świata. Położony niedaleko Arno, La Cité to świetne miejsce na odpoczynek po całym dniu zwiedzania Florencji.

Na ich witrynę warto zajrzeć bezpośrednio przed przyjazdem, aby dowiedzieć się więcej o najbliższych występach.

Muzyka na żywo we własnej willi
Jeśli chcą Państwo posłuchać muzyki w bardziej kameralnych warunkach, warto porozmawiać z jednym z naszych doradców o zorganizowaniu występu muzyków we własnej willi. Dla gości spędzających wakacje w naszej toskańskiej willi możemy zorganizować prywatny koncert, któremu czaru doda piękno otoczenia. Prosimy skontaktować się z nami, aby uzyskać dalsze informacje.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się