3 ukryte skarby: czyli powrót do natury w Toskanii

piątek, 1 maja 2015

3 ukryte skarby: czyli powrót do natury w Toskanii

 
Wyslany przez Ruth Anne (01/05/2015)
 
Toskania pełna jest kultury, sztuki oraz historii praktycznie na każdym rogu. Jednakże ci z Was, którzy są zwolennikami spokojniejszych doznań, mogą znaleźć w Toskanii również ukrytą naturę, z dala od zgiełku miast i miasteczek. Poniżej znajdziecie trzy ukryte skarby natury, które możecie zobaczyć w tym regionie.

Diaccia Botrona

Ten naturalny rezerwat w regionie Maremma został stworzony w XVIII wieku gdy tamtejsze jezioro zostało osuszone. W rezultacie powstały przepiękne tereny podmokłe, które przyciągają w szczególności ptaki żyjące w tak specyficznym środowisku, takie jak czaple, jastrzębie czy dzikie gęsi. To miejsce jest również naturalnym środowiskiem dla flamingów-  jest to jedno z niewielu miejsc we Włoszech, gdzie można zaobserwować te ptaki na wolności.

Na terenie rezerwatu znajduje się multimedialne muzeum o nazwie Casa Rossa. Za niewielką opłatą na jego terenie można korzystać ze wspaniałych punktów obserwacyjnych oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o tym rezerwacie i badaniach naukowych, które się tam przeprowadza. Wstęp do samego rezerwatu jest bezpłatny i jeśli tylko będzie zachowana cisza i spokój to można bez przeszkód podziwiać tę wspaniałą scenerię, a także zaobserwować dzikie żółwie, żaby drzewne, jeżozwierze oraz wiele rodzajów ptaków nie płacąc za to ani złotówki.

Crete Senesi
Na prowincji Sieny znajduje się ta piękna i unikatowa kraina: Crete Senesi. Roślinność tutaj nie jest bujna i odsłania niebiesko szarą, glinianą glebę na tych delikatnie zrolowanych wzgórzach, które w kształcie i fakturze przypominają pustynię. Ten unikalny kolor i rozproszona roślinność, przyczyniły się do nazywania tego krajobrazu mianem księżycowego. Mówi się, że jest niesamowity, głównie dlatego, że jest usiany plamami lasów i gospodarstw, które kontrastują z surowym tłem. Miejsce to szczególnie przyciąga fotografów, gdyż nie ma drugiego takiego na świecie

Park Narodowy Wysp Toskańskich
Jest to największy w Europie park morski. Obejmuje on ponad 55000 hektarów Morza Śródziemnego i Archipelagu Wysp Toskańskich - sznur wysp tuż przy linii brzegowej. Same wyspy to wspaniale zachowane naturalne piękno gdzie znajduje się wiele gatunków chronionego ptactwa, roślin oraz ssaków. Morze natomiast jest domem dla delfinów, rzadkich ryb oraz bogatej, podwodnej roślinności. Na wyspach mieści się wiele ośrodków edukacyjnych wartych odwiedzenia, lecz jeśli wolicie sami odkrywać piękną przyrodę to na pewno nie będziecie się nudzić. Radzimy zapoznać się z lokalnym prawem, żebyście wiedzieli co Wam wolno a co nie, ponieważ cały ten obszar jest pod ochroną.

To nie są jedyne naturalne skarby ukryte w Toskanii. Jeśli chcielibyście odkryć dziką stronę tego regionu, to rozważcie wynajem willi w Toskanii, która będzie idealnym miejscem odpoczynku po dniu pełnym przygód. Skontaktujcie się z nami, a chętnie pomożemy Wam zaplanować każdą wycieczkę do Toskanii.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się