Co można robić w Pizie

piątek, 29 maja 2015

Co można robić w Pizie

Wyslany przez Mikolaj (29/05/2015)


Na świecie Piza najbardziej znana jest ze swojej Krzywej Wieży, ale to starożytne toskańskie miasto to coś więcej niż tylko chwiejna architektura! Piza to naprawdę piękne miasto, które jest o wiele mniej zatłoczone niż niedaleko położona Florencja. Dzięki czemu oferuje turystom spokojniejszą atmosferę. Jednocześnie sporo się tam dzieje i jest co zobaczyć. To idealne miasto na jednodniowy wypad lub spędzenie całego urlopu.

Santa Maria della Spina
To mały kościółek zbudowany w 1230 roku, który jest najlepszym przykładem architektury gotyckiej w tym mieście. Początkowo kościół nazywał się Santa Maria di Pontenovo, jednakże nazwę zmieniono w 1333 roku gdy przywieziono tam cierń, który miał pochodzić z korony cierniowej ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa. W 1871 roku kościół został przeniesiony ze swojego pierwotnego miejsca niedaleko rzeki Arno, gdyż był ciągle narażony na powodzie.

Dzisiaj kościół jest popularną atrakcją turystyczną zarówno z powodu przepięknej architektury jak i wspanialej rzeźby gotyckiej Madonna della Rosa, wspólnego dzieła ojca i syna Andrea i Nino Pisano. 

Spacer nad rzeką Arno
Rzeka Arno (również przepływa przez Florencję) przecina centrum Pizy, ukazując miasto w zupełnie inny sposób. Wzdłuż brzegu rzeki ciągną się przepiękne domy i budynki (w tym kościół Santa Maria della Spina). Spacer wzdłuż rzeki dostarcza malowniczych widoków na niektóre z najlepszych dzieł architektury w tym mieście.

Można wybrać się na wycieczkę łodzią po rzece, co pozwoli Wam zwiedzić Pizę w zabawny i relaksacyjny sposób.

Katedra w Pizie
Wiadomo, że każda wizyta w Pizie nie byłaby kompletna bez odwiedzenia słynnego na całym świecie Piazza del Duomo. Miejsce znane również jako Piazza dei Miracoli (Plac cudów), zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To właśnie tam znajduje się sławna Krzywa Wieża, a także katedra czyli Duomo di Pisa.

Katedra, której budowę rozpoczęto w XI wieku, była pionierskim projektem, który ugruntował nowy styl romański w architekturze Pizy, a jego wpływ widoczny jest w całym mieście.

Katedra pełna jest ciekawych akcentów, takich jak ogromne drzwi z brązu wykonane pod okiem legendarnego flamandzkiego rzeźbiarza Giambologna oraz mozaika Chrystus na majestacie, która została zaprojektowana i rozpoczęta przez słynnego artystę Cimabue.

Mamy szeroka ofertę willi w Pizie, które mogą być idealną bazą podczas zwiedzania tego pięknego miasta. Skontaktujcie się z nami jeśli potrzebujecie więcej informacji, możecie wysłać email, lub zadzwonić: +48 530 504 008.

 

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się