Toskania dla każdego, kto lubi piesze wędrówki

piątek, 15 maja 2015

Toskania dla każdego, kto lubi piesze wędrówki

Wyslany przez Sonia (15/05/2015)

Toskania to przyjazny region, w którym można rozwijać przeróżne pasje, obojętnie czy jest to sztuka, czy dobra kuchnia, czy choćby buszowanie po sklepach, każdy znajdzie coś dla siebie. Toskania słynie z wielu atrakcji, ale piesze wędrówki nie są kojarzone z tym regionem, choć są tu przepiękne tereny otaczające miasta i różne słynne miejsca.
Jeśli wybieracie się do Toskanii i uwielbiacie przebywać na świeżym powietrzu, to czemu by nie spakować do walizki wygodnych butów, zaopatrzyć się w mapę, czapkę chroniącą od słońca i dużo wody. Pokonajcie chociaż niektóre z tych niesamowitych szlaków.

Via Francigena
Via Francigena to średniowieczny szlak pielgrzymek, który zaczyna się w Canterbury a kończy w Rzymie, przecinając Toskanię. Obecnie szlak nie jest aż tak atrakcyjny dla religijnych pielgrzymek, ponieważ jest wiele innych popularnych szlaków religijnych w całej Europie. Jednakże jest to interesujący spacer bądź wędrówka w zależności od tego jak daleko zamierzacie się wybrać.
Szlaki w Toskanii to miedzy innymi szlak z Carmaiore do Lukki (około 24km) oraz z Lukki do Porcari (około 10km). Jeśli zastanawiacie się nad tym czy przejść chociaż część Via Francigena w czasie swoich wakacji, to przygotujcie się i wyszukajcie trochę informacji. W przeciwieństwie do innych szlaków, nie ma tutaj jednolitego oznakowania, wiec podążanie szlakiem może okazać się trochę skomplikowane. Najlepiej kupić specjalny przewodnik z mapą, lub wyszukać w intrenecie dane na GPS, żeby się nie zgubić.

Vie Cave
To wykopane przez Etrusków drogi łączące Sovana, Sorano oraz Pitigliano, które są wspaniałym spacerem historycznym. Chociaż zostały stworzone w celach religijnych drogi Vie Cave znajdują się w przepięknych i unikalnych miejscach w Toskanii, które warto zobaczyć. Znajduje się tam sporo punktów informacyjnych wiec odwiedzający mogą dowiedzieć się trochę o kulturze Etrusków oraz o samym szlaku, no i oczywiście podziwiać przepiękną naturę.

Vie Cave znajduje się w prowincji Grosseto,  a to tylko 1 godzina i 45 minut jazdy samochodem ze Sieny. Jest to wiec idealny pomysł na jednodniową wycieczkę dla każdego, kto zatrzymał się w Toskanii. Tutaj możecie ściągnąć mapę, która pokazuje szlaki Vie Cave.

Zorganizujcie własny spacer po mieście
Zwiedzając toskańskie miasta nastawcie się na długą wędrówkę. Przecież najlepiej zwiedzać miasta pieszo. Jeśli chcecie zobaczyć jak najwięcej podczas wasze wizyty, to najlepiej zaplanować wędrówkę po mieście wybierając z przewodnika miejsca, które was interesują, lub przejrzeć mapy na Google. Wybierzcie trzy lub cztery interesujące punkty i zaplanujcie trasę tak, aby do nich dotrzeć. W ten sposób stworzycie swój własny szlak. My polecamy zaplanowanie własnej wycieczki po Sienie lub San Gimignano, jeśli jesteście wprawionymi piechurami i nie przeszkadza Wam górzyste położenie tych miast.

Możecie również zarezerwować sobie wycieczkę z lokalnym przewodnikiem, na której dowiecie się o bogatej historii Toskanii bez potrzeby ciągłego zaglądania do kieszonkowego przewodnika.

Wycieczka poza Toskanię
Chociaż w Toskanii jest wiele ukrytych, fajnych szlaków, możecie zechcieć wybrać się poza ten region. Jeśli chcielibyście pospacerować nad brzegiem morza to warto wsiąść w pociąg do Cinque Terre. To pięć nadmorskich miejscowości z pięknie dekorowanymi domami, które są połączone Szlakiem Lazurowym (Azure Trail). Na szlaku znajdują się wspaniałe nadmorskie ścieżki. Jednak pamiętajcie, że to może być długa wędrówka, szczególnie w gorące, letnie dni.

Łagodniejszym szlakiem jest spacer z Riomaggiore do Manarola, jest to płaski teren, a droga utwardzona, do kolejnej wioski można pojechać pociągiem. Nie zapomnijcie zabrać ręcznika i strojów kąpielowych, ponieważ na szlaku Cinque Terre znajdują się piękne plaże, idealne żeby się ochłodzić w czasie wędrówki.

Toskańska willa z basenem może być idealnym miejscem relaksu po długiej wędrówce pod ciepłym włoskim słońcem. Przejrzyjcie nasza ofertę przepięknych willi i sami sprawdźcie czy znajdziecie swój raj na końcu wędrówki.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się