Zanurzcie się w gorących źródłach Toskanii

piątek, 19 czerwca 2015

Zanurzcie się w gorących źródłach Toskanii
Wyslany przez Ruth (19/06/2015)

W Toskanii znajduje się wiele wspaniałych ośrodków spa, dlatego każdy, kto lubi odrobinę rozpieszczenia na pewno znajdzie coś dla siebie. Jednakże nie trzeba wydawać fortuny, aby zanurzyć się w najsłynniejszych termach tego region. W całej Toskanii jest całkiem sporo wspaniałych gorących źródeł, z których można korzystać za darmo. Wiele z nich nie znajduje się na utartych szlakach, wiec jest tam spokojniej i można doświadczyć autentycznego odprężenia na łonie natury.

Bagni di Petriolo
Gorące źródła w Petriolo otoczone są prawdziwym, pięknym lasem, a ich woda jest naturalnie bogata w siarkę i wraz z bąbelkami wychodzącymi z ziemi wpływa do licznych małych baseników, aby w końcu przedostać się do większego jeziorka, które jest główną atrakcją.
Ten naturalny zdrój jest popularnym miejscem już od czasów starożytnych Rzymian. Dowodem tego są pobliskie ruiny murów, które datuje się na IV wiek n.e.. Dzisiaj gorące źródła w Petriolo ceni się za relatywnie stałą temperaturę około 42°C, bogactwo soli mineralnych oraz jakość lokalnej gliny, którą często dodaje się do wody, aby uzyskać relaksującą kąpiel błotną.

Bagni di San Filippo
Kolejnym naturalnym spa, z którego ludzie korzystają już od czasu, gdy Rzymianie najechali na te ziemie, to pięć osobnych gorących źródeł w San Filippo. Woda tutaj jest gorętsza niż w Petriolo, jej temperatura dochodzi nawet do 52°C. Jednocześnie bogata w minerały, między innymi siarkę, wodorowęglan siarki, wapń oraz magnez, dzięki którym ma przynosić ulgę w niektórych chorobach skóry, układu oddechowego oraz w bólach stawów.
Umiejscowienie Bagni di San Filippo jest bajecznie schowane w malowniczych lasach.  Nad jeziorkami wypełnionymi źródlaną wodą wisi Fosso Bianco – czyli imponujący zbiór formacji skalnych, które tworzą stalaktyty powyżej wód uzdrowiska.

Saturnia
To jedno z najsłynniejszych włoskich zdrojowisk. Z term w Saturni korzystano już w II wieku p.n.e.. Legenda mówi, że zdrojowisko zostało stworzone przez Saturna, rzymskiego boga rolnictwa i zasiewów. Według mitu, Saturn zdenerwował się na lokalnych mieszkańców, ponieważ byli zbyt wojowniczy i uderzył w ziemię piorunem tworząc gorące źródło w nadziei, że ciepła, siarczana woda pomoże w uspokojeniu ludu.

Chociaż źródła w Saturni nie przyczyniły się do ustania wojen, to na pewno mają wspaniałe właściwości kojące. Woda ma przyjemną temperaturę w wysokości 37°C, czyli taką samą jak przeciętna temperatura ciała człowieka, dlatego idealna dla tych, którzy wolą ciepłe źródła od parząco gorących.
Wszystkie te naturalne zdrojowiska znajdują się w odległości godziny jazdy od Sieny i są tylko jednym z powodów, dla których warto wybrać to miasto na cel wakacyjnych podroży w tym roku. Mamy fantastyczny wybór willi w Sienie, dlatego zapraszamy do przejrzenia naszej oferty. A jeśli macie pytania to nie wahajcie się i napiszcie do nas email

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się