8 propozycji jak spędzić czas z dziećmi w Toskanii

piątek, 24 lipca 2015

8 propozycji jak spędzić czas z dziećmi w Toskanii

 
Wyslany przez Ruth (24/07/2015)
 
Planując rodzinny pobyt w Toskanii trzeba znaleźć odpowiedni balans pomiędzy zwiedzaniem, odpoczynkiem a rozrywką dla dzieci. Może Wy chętnie spędzilibyście godziny na wpatrywaniu się w dzieła sztuki Botticellego czy zwiedzeniu Duomo w każdym mieście, to zapewne Wasze dzieci wolałyby inny rodzaj rozrywki. Możecie uniknąć niepotrzebnych nerwów i znudzenia najmłodszych korzystając z poniższych propozycji spędzenia czasu z dziećmi w Toskanii.

 
Zobaczcie dinozaury w Parco Preistorico
W 2015 roku do kin wchodzi nowy film Jurassic World, po obejrzeniu którego prawdopodobnie wielu rodziców będzie dźwigać brzdąców zafascynowanych prehistorycznymi stworzeniami. Jeśli Wasze dzieci nie mogą przestać mówić o dinozaurach, to wycieczka do Parco Preistorico jest idealnym pomysłem.
Park został stworzony przez właściciela tego obiektu Erado Ghironi po tym jak znalazł on skamieniałość na swojej ziemi. Jest to miejsce edukacyjne, które pozwala dzieciom zaangażować wyobraźnię i ma na celu przybliżenie do natury.
Tutaj znajdziecie więcej informacji.

 

Muzeum Leonardo Da Vinci we Florencji
Dzieci pokochają interaktywne ekspozycje w Muzeum Leonarda Da Vinci we Florencji. To informacyjne muzeum przedstawia wynalazki i życie artysty w zabawny sposób. Specjalną uwagę poświecono „latającym maszynom”, które inspirują dzieci do ich własnych wynalazków, a także zachęcają do tworzenia dzieł sztuki. 
Alternatywnie możecie wybrać się do Vinci, gdzie niedaleko miejsca narodzin Leonardo znajduje się podobne muzeum.

 

Park Pinokia (Pinocchio Park)
Jedną z najsłynniejszych postaci wszechczasów jest Pinokio, któremu poświęcony jest cały park. W Parku Pinokia znajdują się rzeźby oparte na obrazkach z oryginalnej książki pt. „Przygody Pinokia” napisanej przez florenckiego pisarza Carlo Collodi. Obojętnie czy przeczytaliście i pokochaliście książkę, czy regularnie oglądacie adaptacje Disneya, park jest wspaniałym miejscem do zabaw w czasie pobytu w Toskanii.
Tutaj dowiecie się więcej.


Zoo w Pistoi
Dzień w zoo jest zawsze dobrym pomysłem niezależnie od tego gdzie jesteście. W Zoo w Pistoi możecie zobaczyć dużo różnych gatunków zwierząt i wziąć udział w rożnego rodzaju animacjach i zajęciach. Na miejscu dostępne są kawiarnie i restauracje oraz sklep z pamiątkami, wiec najlepiej zaplanujcie tam cały dzień, a nie tylko kilka godzin.
Więcej informacji możecie sprawdzić na stronie zoo tutaj.
 

Smakowanie lodów
Gelato, czyli lody to ważna sprawa w Toskanii. W każdym mieście lub miasteczku znajdziecie lodziarnie, w których wybór smaków jest przeogromny, począwszy od tradycyjnych pistacjowych do bardziej nowoczesnych smaków takich jak słodka guma balonowa. Każdy znajdzie cos dla siebie gdyż większość z nich jest po prostu przepyszna.
Najprostszym sposobem żeby dzieci chętnie zwiedzały Toskanie, jest zaplanowanie degustacji lodów w pobliżu miejsc, które chcecie zwiedzić lub zobaczyć. Jednocześnie to dobry pomysł na schłodzenie się w gorące dni. Kosztujcie po malej porcji lodów w różnych smakach w ciągu całego dnia żeby znaleźć Wasze ulubione, a dla dzieci to super rozrywka. 

 

Skorzystajcie z Mus.e i odwiedźcie Pałac Vecchio
Zanim zdecydujecie, które muzea i galerie sztuki zwiedzicie z dziećmi, sprawdźcie stronę internetową Mus.e Firenze. Znajdziecie tam ofertę specjalnych wycieczek, organizowanych dla dorosłych i dzieci, na których wszyscy angażowani są do poznania sztuki i historii tego miasta. Na stronie  Mus.e Firenze możecie zobaczyć jak w ekscytujący sposób można zwiedzać muzeum. W szczególności zobaczcie Turtle Kit czyi pomoce, dzięki którym zorganizujecie świetne zajęcia podczas zwiedzania.
Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji to najlepiej wysłać email: info@muse.comune.fi.it

 

Gry i zabawy w basenie
Dobrze jest zaplanować dzień lub dwa, które spędzicie na zabawie i odpoczynku w Waszej toskańskiej willi. Łatwo można uniknąć nudy w takie dni jeśli upewnijcie się, że miejsce, które wynajmujecie na wakacje ma dostęp do basenu, w którym mogą pływać i bawić się dzieci jak i dorośli.
Zabierzcie ze sobą dmuchane piłki lub kółka. Bądźcie kreatywni i wymyślcie jakieś fajne gry, w które można grać przy basenie.

 

Acqua Village
Jeśli dzień spędzony przy ogrodowym basenie nie wystarczy, to może trzeba wpisać w plan podróży wycieczkę do Acqua Village. Jest to park wodny na wybrzeżu Toskanii.  Znajduje się tam wiele zjeżdżalni, baseny z falami oraz sporo miejsca do zabaw.
Na stronie parku możecie zobaczyć mapę obiektu oraz wskazówki dojazdu.

Jeśli planujecie wakacje w Toskanii wraz z dziećmi, to polecamy naszą ofertę toskańskich domów rodzinnych. Mamy duży wybór specjalnie wyselekcjonowanych przez nas willi, większość z nich z basenem, wiec zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki i rozpoczęcia planowania Waszych rodzinnych wakacji w Toskanii.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się