Puccini w Toskanii

piątek, 3 lipca 2015

Puccini w Toskanii


Wyslany przez Mikloaj (03/07/2015)
Świetnym pomysłem na wycieczkę w czasie pobytu w Toskanii jest zwiedzenie miasta Lukka, gdzie słynny kompozytor Puccini stworzył najsłynniejszą i najlepszą muzykę operową na świecie. Obojętnie czy jesteście stałymi bywalcami opery czy nie, i tak warto zwiedzić to miasto.
Giacomo Puccini urodził się w Lucce w 1858 roku i wychował w rodzinie muzyków. Uczęszczał do szkoły muzycznej imienia Pacini w Lucce, a następnie kontynuował studia w Konserwatorium w Mediolanie. W swoim życiu stworzył wspaniałe dzieła w tym słynne opery: Madama Butterfly, La Bohème oraz Tosca.
Aby dowiedzieć się więcej o tym utalentowanym kompozytorze, lub zobaczyć jedną z jego najlepszych oper w czasie Waszego pobytu w Toskanii, polecamy odwiedzić niżej wymienione miejsca.

Villa Museo Giacomo Puccini
Ci, którzy chcą dowiedzieć się więcej o słynnym kompozytorze, mogą zwiedzić Muzeum Pucciniego w Torre del Lago. Jest to willa, którą Puccini uwielbiał i która ciągle jest własnością rodziny artysty. W domu tym można zobaczyć wiele przedmiotów, które należały do słynnego kompozytora.
Wejdźcie na stronę internetową muzeum, żeby sprawdzić godziny otwarcia lub zarezerwować bilety. W muzeum informacje dostępne są w czterech językach, można również poprosić o indywidualnego przewodnika.

Puccini Festival
W Torre del Lago odbywa się coroczny Festiwal Pucciniego, na którym przez cały lipiec i sierpień widzowie mogą oglądać niektóre z jego oper. W 2015 roku wystawiana jest Tosca, Turandot oraz Madama Butterfly. Bilety na festiwal możecie zarezerwować tutaj.
Jeśli tylko część swoich wakacji zaplanowaliście w Toskanii i będziecie musieli z niej wyjechać to warto wybrać się do Werony na Arena Opera Festival gdzie w tym roku będzie wystawiana Tosca.

Puccini e la Sua Lucca
Jeżeli akurat nie będziecie w Toskanii podczas tegorocznego festiwalu to możecie posłuchać oper Pucciniego przedstawianych jako część Puccini e la Sua Lucca. Ten festiwal organizuje przedstawienia w kościołach i na skwerach w całym mieście przez okrągły rok. Bilety na recital kosztują €20 dla dorosłych oraz €16 za ulgowy. W cenie biletu otrzymacie ulotkę, która zawiera biografię artysty.

To Toskania posiada w swojej ofercie przepiękne wille w Lucce, które będą idealnym miejscem na wakacje o tematyce operowej. Na naszej stronie znajdziecie dokładne opisy domów w ofercie.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się