W co się ubierać na wakacjach w Toskanii?

piątek, 10 lipca 2015

W co się ubierać na wakacjach w Toskanii?


Wyslany przez  Dympna Docherty (10/07/2015)
Toskania zawsze uważana była za miejsce pełne stylu, w zasadzie jak całe Włochy. W tej kulturze nosi się dobrze skrojone ciuchy i dominuje elegancki włoski styl. Tych, którzy pragną wybrać się do najpopularniejszych miejsc w Toskanii zapewne zaciekawi, co najlepiej nosić w czasie wakacji oraz czy są jakieś modowe wpadki, których warto unikać.
Przygotujcie się
Letnie dni w Toskanii są suche i gorące, lecz czasami zdarzają się gwałtowne burze i ulewne deszcze. Warto więc zabrać ze sobą lekką kurtkę przeciwdeszczową.
Jeśli zamierzacie dużo spacerować po przepięknej toskańskiej prowincji lub wybrać się do miast, żeby podziwiać fantastyczną architekturę, to obowiązkowo zabierzcie wygodne buty. Dobre buty pozwolą Wam komfortowo podziwiać Toskanię, a wieczorami, zamiast pielęgnować obolałe stopy, chętnie wybierzecie się na kolację lub podziwianie zachodu słońca,.


Ubieranie na cebulkę
Dobrym pomysłem dla kobiet i dziewczyn jest spakowanie cienkiego sweterka i kilku przewiewnych szalów, które można zabrać ze sobą na zwiedzanie miast. Gdy zdecydujecie się wejść do kościoła, czy innego miejsca religijnego, a jest to bardzo prawdopodobne, możecie zostać wyproszone, jeśli ramiona będą nagie, a nogi powyżej kolan odsłonięte. Na czas zwiedzania można narzucić sweter, a szal czy sarong zawiązać w pasie, co pozwoli Wam bez przeszkód zobaczyć przepiękne wnętrza toskańskich kościołów. Ta sama zasada dotyczy mężczyzn, więc unikajcie zakładania koszulek bez rękawów i bardzo krótkich spodenek na czas zwiedzania. Najlepiej założyć trochę dłuższe spodenki lub spodnie oraz koszulkę z krótkim rękawem.


Etykieta strojów kąpielowych
Jak w większości państw europejskich tak i niektóre włoskie baseny publiczne mają specjalne zasady dotyczące odpowiednich strojów kąpielowych. Są basenach gdzie można pływać tylko w czepku, a mężczyźni muszą mieć kąpielówki, a nie spodenki do pływania. Chociaż nie jest to żelazna zasada, tak jak we Francji gdzie tylko kąpielówki są dopuszczalne na publicznych basenach, to jednak warto się przygotować i zabrać ze sobą kąpielówki jak i spodenki na basen.


Ubrania na wieczór
Chociaż praktycznie nie ma sztywnych zasad co do stroju na wieczorną kolację, to warto ładnie się ubrać jeśli zamierzacie zjeść coś na mieście. Unikajcie krótkich spodenek i T-shirtów, zamiast tego lepiej założyć letnią sukienkę, chinosy lub lniane spodnie i koszulę. Wysokie obcasy, eleganckie buty, biżuteria czy inne akcesoria są mile widziane, na pewno dodadzą odrobinę szyku do ubrań, które zazwyczaj nosicie w ciągu dnia.

Nie macie ochoty specjalnie się stroić, to nie, nic nie szkodzi. W miastach turystycznych jest wiele restauracji, które chętnie oferują stolik gościom ubranym bardziej na luzie.

Jeśli jeszcze nie zarezerwowaliście swoich włoskich wakacji, to zapraszamy do przejrzenia naszej oferty pięknych toskańskich willi. Każdy znajdzie coś dla siebie w naszej specjalnie wyselekcjonowanej ofercie, w której mamy domy idealne dla rodzin jak i miejsca na romantyczny azyl dla dwojga. Zacznijcie planować wakacje już dziś!

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się