Wycieczka na Monte Argentario

piątek, 21 sierpnia 2015

Wycieczka na Monte Argentario


Wyslany przez Mikolaj (21/08/2015)
 
Półwysep Monte Argentario to rzadko wspominany, ale niezmiernie malowniczy region, stanowiący idealne miejsce na wycieczkę. Gości wita tu świeże morskie powietrze i zachwycające widoki oraz spokojna atmosfera, będąca przeciwieństwem zgiełku panującego w miastach północnej Toskanii.

Z Grosseto do Monte Argentario jedzie się około godziny, dlatego jest to świetna wycieczka dla mieszkających w toskańskiej willi w tym regionie. Jeśli chcecie w czasie urlopu odwiedzić kilka toskańskich plaży i zobaczyć wybrzeże, proponujemy następujące miejsca.

Porto Santo Stefano
Największe miasto na półwyspie Monte Argentario to Porto Santo Stefano, malowniczy port, który w przeszłości był często odwiedzany przez piratów. W XVI wieku dla obrony miasta zbudowano hiszpańską fortecę, w której teraz mieści się stała wystawa o nazwie „Zatopione wspomnienia”.
Miasto spodoba się także miłośnikom przyrody, zwłaszcza osobom zainteresowanym biologią morza, ze względu na łatwy dostęp do nurkowania i możliwość obejrzenia wybrzeża morskiego. Wszelkie wycieczki najlepiej rezerwować z wyprzedzeniem i przyjeżdżać wcześnie, żeby wyruszyć rankiem.

Porte Ercole
Porte Ercole jest mniejsze od Porto Santo Stefano, ale również ma wiele do zaoferowania. Czas w Porte Ercole warto podzielić na wypoczynek aktywny i relaks. Są tu szerokie plaże idealne do pływania i kąpieli słonecznych. Warto też zwiedzić Forte Stella, gdzie gości zachwycą zapierające dech w piersiach widoki i zainteresuje historia XVI wieku.

Orbetello
W drodze do Porte Ercole czy Porte Santo Stefano warto zatrzymać się w Obetello. Miasto jest usytuowane między dwoma zalewami, stąd piękne krajobrazy. Radzimy odwiedzić Laguna di Orbetello, z malowniczą panoramą i okrągłym, usytuowanym w wodzie wiatrakiem, prezentującym cudowny widok.

Niezależnie od tego czy planujecie spędzić całe wakacje na basenie lub na plaży, czy zwiedzić wszystkie atrakcje turystyczne regionu, To-Toskania oferuje olbrzymi wybór willi do wynajęcia. Jeśli szukacie inspiracji na urlop, zajrzyjcie na naszą stronę internetową lub przeczytajcie nasz blog.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się