Zakochaj się w Monte Amiata

piątek, 14 sierpnia 2015

Zakochaj się w Monte Amiata

 
Wyslany przez Virginie (14/08/2015)
 
Górująca nad południową Toskanią Monte Amiata to drugi pod względem wysokości szczyt wulkaniczny we Włoszech. Obfituje w atrakcje przyrodnicze i pozaprzyrodnicze, dzięki czemu stanowi idealne miejsce i na jednodniowe wycieczki, i na dłuższy pobyt. Łatwo dostępna dzięki usytuowaniu jedynie 80 km na południe od Sieny, Monte Amiata ma coś do zaoferowania dla każdego.

Dla wielbicieli przyrody
Ze szczytu rozciągają się wspaniałe widoki na całą południową Toskanię, a stoki tego wygasłego wulkanu obfitują w szlaki, rzeki, źródła, skałki i tym podobne atrakcje, stwarzające idealne warunki na krótkie spacery i dłuższe wycieczki piesze. Monte Amiata słynie też z jadalnych kasztanów i grzybów, a turyści wolący kosztować natury kubkami smakowymi znajdą ku temu mnóstwo okazji w miejscowych kawiarniach i restauracjach.

Dla miłośników historii
Historia Monte Amiata jest silnie związana z wydobyciem rtęci. W Parco Museo delle Miniere del Monte Amiata goście dowiedzą się wszystkiego o dawnym przemyśle wydobywczym regionu. Można też wybrać się do jednego z najstarszych klasztorów regionu, benedyktyńskiego opactwa San Salvatore, położonego na wschodnim stoku góry. Miasto Abbadia San Salvatore, które wyrosło wokół opactwa, ma jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych centrum w Europie.

Dla entuzjastów sportu
Wszyscy szukający wysiłku fizycznego i zastrzyku adrenaliny będą zachwyceni, bo na Monte Amiata uprawia się różne sporty, takie jak jazda na nartach, trekking, kolarstwo górskie, jazda konna i grotołaztwo. Stoki wulkanu pokrywa prawie 25 km szlaków i stoków narciarskich, a wokół całego szczytu wije się piękny, 28-km szlak pieszy, z którego rozciągają się niezrównane widoki na całą okolicę.

Dla potrzebujących wypoczynku
Goście zmęczeni po korzystaniu z innych atrakcji na Monte Amiata lub wolący przejść prosto do relaksu mogą skierować się do jednego z ośrodków spa z naturalnymi źródłami termalnymi. Do wyboru są nowoczesne ośrodki spa oferujące pełen zakres zabiegów upiększających i relaksujących oraz naturalne gorące źródła, z których można korzystać zupełnie bezpłatnie.

Monte Amiata to jeden z wielu cudów natury w Toskanii. Nasze wille w Sienie to idealny punkt wypadowy do zwiedzania tego pięknego, niezmiernie różnorodnego regionu. W razie wszelkich pytań prosimy napisać do nas e-mail  - chętnie służymy wszelką pomocą.

 

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się