Degustacja trufli w Toskanii

piątek, 2 października 2015

Degustacja trufli w Toskanii

image source: aromaweb.it
Wyslany przez Virginie (02/10/2015)

Trufle to jeden z najdroższych produktów świata. Ich cena wynosi od setek po tysiące złotych za kilogram. Przez smakoszy są często uznawane za jeden z największych rarytasów kulinarnych. Toskania to jeden z najbogatszych w trufle regionów świata, więc jeśli planujecie urlop w tej części Włoch, warto podczas niego znaleźć czas na ich degustację. Poniżej przedstawiamy przewodnik po truflach dla początkujących.

Co to są trufle?
Trufle to rodzaj grzyba zwykle rosnącego wśród korzeni drzew. W przeszłości hodowla trufli na farmach nie udawała się, dlatego jedynym sposobem na ich zdobycie była wycieczka do lasu do miejsc, gdzie rosły naturalnie. W ostatnich latach zaczęto odnosić pewne sukcesy w masowej produkcji trufli, ale są to dopiero początki, a wielu uważa, że naturalnie zebrane trufle są o wiele lepsze od wyhodowanych sztucznie.

Rodzaje trufli
Na rynku jest kilka różnych rodzajów trufli. Dwa najpospolitsze to białe i czarne. Obydwa te rodzaje spotyka się w Toskanii. Białe trufle są zwykle droższe. Rekordową cenę zapłacił za nie biznesman Stanley Ho, który w 2007 roku kupił 1,5-kg okaz za 165 000 funtów. Czarne trufle natomiast są stosunkowo tanie, ale nawet one kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złoty za kilogram.

Gdzie ich szukać?
Na szczęście smak trufli jest tak mocny, że nawet maleńka ilość zupełnie zmienia całą potrawę, dlatego w wielu toskańskich restauracjach można się nimi delektować bez konieczności zaciągnięcia dużego kredytu. Radzimy, żeby nie szukać surowych trufli do samodzielnego gotowania, tylko znaleźć restaurację z szefem kuchni, który umie właściwie wykorzystać ten cenny produkt. Najlepsze trufle w Toskanii znajduje się wśród wzgórz otaczających miasto San Miniato niedaleko Pizy. Wiele miejscowych jadłodajni ma w menu potrawy z tych fantastycznych grzybów.
Nasz zespół z przyjemnością pomoże wam znaleźć idealne miejsce na urlop, podczas którego można delektować się do syta włoskimi przysmakami. Mamy wille w Pizie, Florencji, Sienie i innych częściach regionu.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się