Wizyta w Pietrasanta

piątek, 23 października 2015

Wizyta w Pietrasanta

Wyslany przez Mikolaj (23/10/2015)

Podczas urlopu w Toskanii warto wziąć pod uwagę wizytę w Pietrasanta, gminie uważanej za centrum artystycznej kreatywności. Jest ona położona u stóp Alp Apuańskich, 3 km od wybrzeża, a 32 km na północ od Pizy. Łatwo do niej dojechać samochodem czy pociągiem, a ma wiele do zaoferowania.

Museo Dei Bozzetti
W Museo Dei Bozzetti można od początku do końca obejrzeć proces tworzenia. Są tu liczne przykłady opracowania i wykonywania rzeźb, co będzie interesujące i dla miłośników historii i teorii sztuki, i dla nowicjuszy. Muzeum mieści się w dawnym XVI-wiecznym klasztorze S. Agostino, jest czynne cały rok, a wstęp jest bezpłatny.
Na terenie muzeum jest też park pełen współczesnych rzeźb artystów z całego świata. Pokazują one jak bardzo rzeźba zmieniła się i rozwinęła od czasów Michała Anioła.

Piazza Duomo
Jest to plac, przy którym stoi katedra miejska, a także kilka kawiarenek, w których można coś przekąsić czy odpocząć przy kawie. Warto odwiedzić kościół S. Agostino - jest inspirujący i ma piękne witraże, marmurową ambonę i freski.
Na placu często odbywają się wystawy rzeźby współczesnej, a podczas wizyty na pewno zobaczymy unikalne dzieła sztuki.

Marina di Pietrasanta
Jedyne 3 km od Pietrasanta jest złota piaszczysta plaża. Swym pięknem zasłużyła sobie na pozycję wśród najpiękniejszych plaży włoskich. Stanowi idealne miejsce na popołudnie zabawy na słońcu. Można wejść na prywatną plażę, ale wtedy trzeba zapłacić za przyjemność korzystania z leżaków, restauracji i innych usług.


To-Toskania oferuje wiele indywidualnie wybranych luksusowych toskańskichwilli dla osób szukających niepowtarzalnych przeżyć we Włoszech. Zajrzyj na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz wille idealne jako miejsce wypoczynku lub baza wypadowa do zwiedzania Toskanii.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się