Daj dzieciom posmakować Toskanii

piątek, 6 listopada 2015

Daj dzieciom posmakować Toskanii


Wyslany przez Sonia (06/11/2015)

Jedna z największych przyjemności podczas wakacji za granicą to kosztowanie miejscowej kuchni. Ale wszyscy wiemy, że dzieci czasami niechętnie próbują nowych rzeczy i często trzeba je nieco zachęcić. Poniżej przedstawiamy wybrane przez nas miejsca, dzięki którym wasze dzieci poczują smak kulinarnej przygody i (miejmy nadzieję) zmienią się w małych smakoszy!

Fabryka czekolady Perugina
Każdy kto czytał książkę czy widział film „Charlie i fabryka czekolady” na pewno marzy zwiedzeniu prawdziwej fabryce czekolady. Baci Perugina daje gościom taką możliwość. Usytuowana na przedmieściach Perugii fabryka produkuje słodycze od 1907 roku i poza włoską siedzibą ma oddziały w Nowym Jorku i Chicago. Podczas zwiedzania zobaczymy produkcję czekolady, zwiedzimy muzeum przyfabryczne, a nawet spróbujemy czekoladek prosto z linii produkcyjnej! Dalsze informacje można znaleźć na stronie internetowej Baci Perugina.

Wycieczka do lodziarni
Choć to uogólnienie, chyba można powiedzieć że większość dzieci uwielbia lody. Głupotą byłoby odmówić im tej przyjemności podczas pobytu we Włoszech! Florencja słynie z jakości i różnorodności swoich gelato (włoska nazwa lodów). Wybór lodziarni (wł. gelateria) jest tu olbrzymi. Wycieczka do lodziarni to świetny sposób na poznanie miasta i prawdziwa przyjemność dla całej rodziny. Można też samemu zrobić listę najlepszych lokalnych „gelaterii” i zorganizować sobie własną wycieczkę.

Robienie pizzy
Aby zainteresować dzieci nowymi potrawami, czasami wystarczy zaprosić je do gotowania. Rozpoczęcie nauki gotowania od robienia pizzy to dobry pomysł, bo większość dzieci zna już jej smak. Podczas pobytu we Włoszech będą miały możliwość spróbować pizzy innej niż w domu, bardziej tradycyjnej i z bardziej nietypowymi dodatkami. Usytuowana na południe od Florencji, wśród wzgórz Chianti, Ciao Laura oferuje lekcje robienia pizzy, na których dzieci są mile widziane.

Mamy duży wybór willi we Florencji, Perugii i innych miastach Toskanii. Spora część willi jest idealna dla rodzin z dziećmi. Chętnie też radzimy jak wypełnić sobie czas podczas urlopu, niezależnie od zainteresowań.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się