Miesiąc miodowy w Toskanii

piątek, 20 listopada 2015

Miesiąc miodowy w Toskanii

Wyslany przez Virginie (20/11/2015)

Miesiąc miodowy w Toskanii to możliwość poznawania wspaniałej kultury i chłonięcia romantycznej atmosfery regionu, przy równoczesnym cieszeniu się wspólnie spędzanym czasem, na który zasłużyliście jako nowożeńcy. Niektórzy w czasie miesiąca miodowego chcą tylko wypoczynku we własnej luksusowej willi, ale gdybyście mieli ochotę na zwiedzanie, w Toskanii jest mnóstwo romantycznych miejsc.
Wynajęcie samochodu i wędrówka po okolicy willi to pewny sposób na znalezienie malowniczych krajobrazów idealnych do robienia zdjęć i do spacerów. Jeśli jednak chcielibyście naprawdę pozwiedzać, zastanówcie się nad poniższymi propozycjami.

Zachód/wschód słońca w Pizie
Jeśli mieszkacie blisko Pizy, warto pójść później spać lub wcześniej wstać i odwiedzić Krzywą Wieżę w Pizie o wschodzie lub zachodzie słońca. Plac Piazza del Duomo jest wtedy spokojniejszy niż w ciągu dnia, więc można bez przeszkód chłonąć atmosferę i podziwiać piękno tych słynnych na cały świat budynków.
Połączenie tego przeżycia ze śniadaniem lub kolacją na mieście oznacza, że można również spróbować lokalnej kuchni.
Warto też przyjechać tu w godzinach otwarcia budynku, kiedy można wejść na Wieżę i zobaczyć zapierający dech w piersiach widok na miasto oraz niezwykłe wnętrze katedry.

Wyjazd na plażę - lub do spa!
Na toskańskim wybrzeżu jest mnóstwo wspaniałych plaży idealnych dla nowożeńców. Część plaż jest prywatna, co niemal gwarantuje luksus, dostęp do leżaków i świetnych barów. Jeśli szukacie zabiegów pielęgnacyjnych, warto się udać do jednego z ośrodków spa, z których słynie Toskania. Wiele z nich to gorące źródła, idealne do relaksu podczas miesiąca miodowego. Niezapomnianych doświadczeń dostarczy na przykład The Saturnia.

Wizyta w ogrodzie botanicznym
Spacer po ogrodzie botanicznym podczas miesiąca miodowego w Toskanii to świetny sposób na uniknięcie tłumów. W większości miejscowości jest dużo terenów zielonych.
Orto Botanico dell'Università di Siena to usytuowany w Sienie, czynny przez cały rok, uniwersytecki ogród botaniczny. Ogród można zwiedzić bezpłatnie, uciekając od zgiełku jaki często panuje w Sienie, i zobaczyć wspaniałą kolekcję roślin.

Jeśli planujecie miesiąc miodowy i szukacie pełnego relaksu, przejrzyjcie nasze  romantyczne toskańskie wille oferowane na naszej stronie internetowej.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się