Najlepsze baseny odkryte we Florencji

piątek, 27 listopada 2015

Najlepsze baseny odkryte we Florencji

Wyslany przez Mikolaj (27/11/2015)

W czasie urlopu nic nie daje takiego poczucia luksusu jak wypoczynek na słońcu na prawdziwie pięknym basenie. Na szczęście w Toskanii jest wiele naprawdę efektownych basenów, dzięki czemu jest w czym wybierać. Wybór we Florencji jest szczególnie duży, co sprawia, że dla miłośników kąpieli na słońcu jest to idealne miasto na urlop. Poniżej przedstawiamy trzy wybrane przez nas baseny, które są czynne od wczesnego czerwca do połowy września.

Costoli
Usytuowany w pobliżu stadionu  Artemio Franchi w centrum Florencji, Piscina Comunale Costoli to największy i najlepiej znany basen Florencji. Są tu dwa odkryte baseny: pierwszy to basen olimpijski idealny dla osób traktujących pływanie poważnie, drugi natomiast jest mniejszy i będzie odpowiadać rodzinom z dziećmi i osobom chcącym popływać dla przyjemności. Na terenie obiektu jest bar/restauracja, gdzie można wypić kawę i coś przekąsić, a także duży trawnik idealny na piknik.
Wstęp do Costoli kosztuje 7 € (5 € ze zniżką, bezpłatnie dla dzieci poniżej 6 lat), co stanowi stosunkowo korzystną cenę. Basen jest czynny od wtorku do niedzieli od 10:00 do 18:00 (w czwartki do 20:00) i w poniedziałki od 14:00 do 18:00.

Le Pavoniere
La Pavoniere to popularny basen usytuowany niedaleko centrum w pięknym Parco delle Cascine. Basen jest dostępny dla wszystkich, ale wstęp kosztuje około 10 € od osoby (w zależności od dnia tygodnia oraz pory dnia), a zatem nie jest najtańszy. Jednak miejsce, w którym leży, jest przepiękne, a na terenie obiektu jest bar serwujący napoje i jedzenie, dzięki czemu można tu spędzić cały dzień.
Basen jest czynny codziennie do 10:00 do 19:00, a w środy i niedziele także wieczorami od 20:00 do 24:00.

Nannini
Piscina Goffredo Nannini mieści się po drugiej stronie Parco delle Cascine, nad rzeką Arno, która płynie przez centrum Florencji. Tutaj także jest jeden basen o parametrach olimpijskich oraz drugi mniejszy, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na terenie obiektu jest restauracja, a obok znajduje się duży, częściowo zacieniony, a częściowo zalany słońcem trawnik, na którym można się rozłożyć, żeby coś zjeść, popracować nad opalenizną czy odpocząć od gorącego słońca.
Wstęp kosztuje 7 € (5 € ze zniżką). Basen jest czynny od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00, a w weekendy od 9:00 do 19:00.


Mamy duży wybór luksusowych willi w Toskanii. Chętnie porozmawiamy z wami o tym, jakiej willi szukacie i w którym regionie chcielibyście się znaleźć, tak aby wasz urlop w Toskanii był naprawdę idealny. 

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się