Najwspanialsze zamki Toskanii

piątek, 13 listopada 2015

Najwspanialsze zamki Toskanii

Wyslany przez Ruth (13/11/2015)

Niektóre z najpiękniejszych zamków na świecie są usytuowane w Toskanii. Spora ich część została zbudowana w charakterystycznym stylu przypominającym zamek z bajki. Podczas romantycznego urlopu we dwoje, wycieczki śladami historii czy wakacji z dziećmi, wizyta w nastrojowym toskańskim zamku pokaże wam ponad tysiąc lat włoskiej historii. Poniżej przedstawiamy trzy wybrane przez nas zamki Toskanii (choć jest ich tak wiele, że bez trudności mogliśmy wybrać ich dwadzieścia!).

Civitella
Ulokowana na wzgórzu nad Arezzo, ta otoczona murem wioska (przez miejscowych nazywana Civitella della Chiana) ma bogatą historię. Fortyfikacje wokół wioski pochodzą z początków średniowiecza, z czasów Królestwa Longobardów, między VI a VIII w. n.e., ale już wcześniej, poczynając od czasów przedromańskich, w tym miejscu znajdowała się osada.
Fortyfikacje przetrwały do dzisiaj w stanie niemal nienaruszonym, ale główna forteca (Rocca) została poważnie uszkodzona podczas II wojny światowej, i nigdy nie została odbudowana. Mimo tego Civitella to znakomity przykład średniowiecznego, otoczonego murami, toskańskiego miasta. Rozciągają się z niej zapierające dech w piersiach widoki na okolicę.

Forteca Brunella
Nieznana jest dokładna data budowy tej imponującej fortecy, ale oceny szacunkowe w oparciu o styl architektoniczny wskazują na XV wiek. Zamek zajmuje strategiczne miejsce nad pobliskim miastem Aulla, na skrzyżowaniu rzek Aulella i Magra.
Przysadzisty, kwadratowy zamek zachował się w znakomitym stanie, ponieważ na początku XX wieku była w nim prywatna rezydencja, po czym został nabyty przez władze państwowe, które sfinansowały pełną restaurację. W tej chwili w zamku mieści się Muzeum Historii Naturalnej Lunigiana. Otacza je wspaniały naturalny park.

Castello Malaspina – Fosdinovo
Zamek Malaspina góruje nad toskańskim miastem Massa. Ma bogatą historię. Pierwsze informacje o baszcie w tym miejscu pochodzą z 1164 roku, ale została ona zrównana z ziemią przez wojska pobliskiej Lukki w 1269 roku. Rodzina Malaspina rozpoczęła budowę nowego zamku w 1340 roku, z wykorzystaniem zachowanych fragmentów wcześniejszych fortyfikacji.
W okresie Odrodzenia zamek, zgodnie z panującą wówczas modą, został przebudowany na elegancką ufortyfikowaną siedzibę rodową. Zgodnie z legendą, położona w pobliżu zamku jaskinia w kształcie stożka stanowiła inspirację wizji zstępujących kręgów Piekieł opisanej przez Dante'go w „Boskiej Komedii”. W XVII wieku forteca dostała się w ręce wojska, po czym do 1946 roku było w niej więzienie.

Po wielu latach odbudowy cały kompleks zabudowań został udostępniony do zwiedzania. Zobaczyć tu można wspaniałą kolekcję zabytkowych mebli i obrazów, salę tortur, a podobno także ducha!

To-Toskania to jedna z największych firm wynajmujących prywatne toskańskie wille. Mamy duży wybór willi wakacyjnych na terenie całego regionu. Skontaktuj się z nami aby omówić swe potrzeby, a my pomożemy ci znaleźć idealne miejsce na urlop.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się