Jakie rośliny i zwierzęta można zobaczyć podczas urlopu w Toskanii?

piątek, 18 grudnia 2015

Jakie rośliny i zwierzęta można zobaczyć podczas urlopu w Toskanii?
Wyslany przez Ruth (18/12/2015)

Niezależnie od tego, czy jedziecie do Toskanii, żeby oglądać wzgórza i góry, gaje oliwne i winnice czy kamieniste wybrzeże, na pewno zobaczycie też bogatą i zróżnicowaną faunę. Do Toskanii turystów zwykle przyciągają piękne toskańskie krajobrazy, a o florze i faunie często się przy tym zapomina, dopóki nie zobaczy się jej własnym okiem. Przed wyjazdem na urlop w Toskanii warto poszukać odpowiednich informacji i dowiedzieć się, skąd najlepiej podglądać przyrodę. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.

Góry
Toskańskie góry to wspaniałe widoki oraz doskonała zabawa podczas wycieczek pieszych. Aby jak najlepiej wykorzystać czas w górach, warto wybrać się do któregoś z najwyższych punktów regionu, np. do Garfagnana. W tym usytuowanym między Alpami Apuańskimi a Apeninami regionie mieści się największy włoski park narodowy ciągnący się na ponad 50 km. Można tu zobaczyć wilki, orły przednie, puchacze, muflony śródziemnomorskie i dziki.

Wybrzeże
Turyści chętnie odwiedzają piękne, piaszczyste plaże na wybrzeżu Toskanii. Jeśli jednak szukacie miejsc z dala od cywilizacji, na małej wysepce Capraia znajdziecie dziewicze zatoczki, przejrzystą wodę oraz obfitość fauny i flory morskiej. Często widuje się tu mewy i ptaki wędrowne, a czasami nawet wieloryby i delfiny. Wśród roślin na kamienistym wybrzeżu często spotyka się również dużego ciemnego motyla o nazwie piękniś sułtanek.

Winnice i farmy
Toskania słynie ze spokojnych wsi, pagórków porośniętych winnicami i śródziemnomorskich gajów oliwnych. Wystarczy wyjść kawałek poza zabudowania każdej sennej wioski, a zaraz pokażą się różne zwierzęta. W lasach widuje się lisy, sarny, owce, muflony, zające, jeżozwierze, kuny i łasice.


Zajrzyjcie na naszą stronę internetową, gdzie znajdziecie toskańskie wille, w których można wypocząć po podglądaniu przyrody. To-Toskania pomoże wam znaleźć idealne miejsce na urlop.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się