Najlepsze plaże Toskanii

piątek, 18 września 2015

Najlepsze plaże Toskanii


Wyslany przez Ruth (18/09/2015)
 
We Włoszech jest ponad 280 plaży oraz ponad 60 marin uhonorowanych Błękitną Flagą. Spora część znajduje się na mającym 400 km długości wybrzeżu Toskanii. Niektóre z nich są prywatne, a inne bezpłatne (tzw. „spiaggia libera”), dlatego przed wyjazdem warto się upewnić gdzie jedziemy, żeby nie musieć niespodziewanie płacić za wstęp. Poniżej przedstawiamy wybrane przez nas najlepsze toskańskie plaże. 

Versilia
Versilia jest idealna dla poszukujących czegoś bardziej ekskluzywnego. To bardzo długa i szeroka plaża, na której obsługę zapewniają różne firmy oferujące wynajem leżaków i parasoli, przebieralnie, prysznice i bary. Wszystko to kosztuje, więc poszukujący darmowego relaksu i słońca muszą się udać gdzie indziej.

Z drugiej strony piasek i woda w Versilii są zwykle bardzo czyste, a latem w okolicy kwitnie życie nocne, co sprawia, że można tu przyjemnie spędzić cały dzień.

 
Castiglioncello
Nadmorski kurort Castiglioncello to jedno z najbardziej znanych miast Toskanii. Kiedyś natchnienia szukali tu malarze, np. Macchiaioli, a takie gwiazdy włoskiego kina jak Vittorio Gassman i Alberto Sordi spędzały tu wakacje. Na północ od miasta jest kilka pięknych piaszczystych plaży. Żądni luksusu mogą też wybrać się do basenu otwartego Bagno Lido lub klubu plażowego Le Forbici, z przepięknym basenem typu infinity.

Cala Violina
Trudno znaleźć lepszą klasycznie białą plażę niż Cala Violina. Jest to jedna z najpiękniejszych plaży w Toskanii, która zdobyła tytuł najlepszej plaży we Włoszech. Na zachętę można także dodać, że Cala Violina to plaża bezpłatna, a zatem za przywilej wylegiwania się tutaj nie trzeba płacić.

Mimo tego na Cala Violina często jest zaskakująco pusto, a dzięki usytuowaniu w sercu rezerwatu przyrody plaża jest utrzymana w niezwykle naturalnym stanie.
Toskania ma wiele do zaoferowania każdemu, nie tylko zwolennikom wakacji na plaży i w mieście. Nasze wille w Sienie, Florencji, Pizie i innych miejscowościach to idealna baza wypadowa do poznawania tego cudownego zakątka Włoch. W razie pytań jak najlepiej wykorzystać czas podczas urlopu, prosimy bez wahania kontaktować się z nami przez e-mail
Czytaj więcej

Wycieczka do Pistoi

piątek, 11 września 2015

Wycieczka do Pistoi


Wyslany przez Sonia (11/09/2015)
 
Pistoia to piękne miasto położone jedynie 30 km od Florencji. Podobnie jak inne toskańskie miejscowości, oferuje imponującą średniowieczną architekturę i bogatą kulturę. Jeśli marzy wam się relaksujący urlop, willa w pobliżu Pistoi to świetne rozwiązanie. Ale co robić w czasie urlopu?
Poza wypoczynkiem na basenie koło willi, polecamy następujące atrakcje dostępne w Pistoi.

Battistero di San Giovanni
Baptysterium w Pistoi ma fasadę z takiego samego zielono-białego marmuru jak wiele innych budowli religijnych w Toskanii, ale jego kształt jest unikalny. Zbudowane w XIV wieku i zaprojektowane przez Andrea Pisano, baptysterium ma kształt ośmiokąta i znajduje się na Piazza del Duomo.

La Fondazione Marino Marini
Miłośnikom sztuki współczesnej polecamy La Fondazione Marino Marini, muzeum poświęcone sztuce Marino Marini, artysty urodzonego w Pistoi. W muzeum można zobaczyć jego rzeźby i obrazy. Za życia Marini wystawiał swoje dzieła w nowojorskim MOMA, a za rzeźbę zdobył nagrodę główną na biennale sztuki współczesnej w Wenecji.

Pistoia Sotterranea i Ospedale del Ceppo
Niezwykłe przeżycia czekają na miłośników historii w Ospedale del Ceppo. Jest to średniowieczny szpital o zachwycającej architekturze i zdumiewającej historii. W czasie zwiedzania można zejść do podziemi i obejrzeć w całości XIII-wieczny szpital. W Pistoia Sotteranea (podziemnej części szpitala) obejrzymy dawny sprzęt chirurgiczny, poznamy historię budynku, a nawet zobaczymy podziemne rzeki.

Pistoia Blues
Miłośnicy muzyki planujący urlop na przyszłe lato powinni zastanowić się nad pobytem w Toskanii w czasie festiwalu Pistoia Blues. W 2015 roku występować mają Mumford and Sons, Hozier i Sting, więc w przyszłości na pewno pojawią się kolejne znane nazwiska.

Mamy olbrzymi wybór wspaniałych toskańskich willi w okolicy Pistoi. Będą one idealne na urlop we Włoszech. Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie można przejrzeć wybrane przez nas indywidualnie luksusowe wille.
Czytaj więcej
Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się