Jakie rośliny i zwierzęta można zobaczyć podczas urlopu w Toskanii?

piątek, 18 grudnia 2015

Jakie rośliny i zwierzęta można zobaczyć podczas urlopu w Toskanii?
Wyslany przez Ruth (18/12/2015)

Niezależnie od tego, czy jedziecie do Toskanii, żeby oglądać wzgórza i góry, gaje oliwne i winnice czy kamieniste wybrzeże, na pewno zobaczycie też bogatą i zróżnicowaną faunę. Do Toskanii turystów zwykle przyciągają piękne toskańskie krajobrazy, a o florze i faunie często się przy tym zapomina, dopóki nie zobaczy się jej własnym okiem. Przed wyjazdem na urlop w Toskanii warto poszukać odpowiednich informacji i dowiedzieć się, skąd najlepiej podglądać przyrodę. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.

Góry
Toskańskie góry to wspaniałe widoki oraz doskonała zabawa podczas wycieczek pieszych. Aby jak najlepiej wykorzystać czas w górach, warto wybrać się do któregoś z najwyższych punktów regionu, np. do Garfagnana. W tym usytuowanym między Alpami Apuańskimi a Apeninami regionie mieści się największy włoski park narodowy ciągnący się na ponad 50 km. Można tu zobaczyć wilki, orły przednie, puchacze, muflony śródziemnomorskie i dziki.

Wybrzeże
Turyści chętnie odwiedzają piękne, piaszczyste plaże na wybrzeżu Toskanii. Jeśli jednak szukacie miejsc z dala od cywilizacji, na małej wysepce Capraia znajdziecie dziewicze zatoczki, przejrzystą wodę oraz obfitość fauny i flory morskiej. Często widuje się tu mewy i ptaki wędrowne, a czasami nawet wieloryby i delfiny. Wśród roślin na kamienistym wybrzeżu często spotyka się również dużego ciemnego motyla o nazwie piękniś sułtanek.

Winnice i farmy
Toskania słynie ze spokojnych wsi, pagórków porośniętych winnicami i śródziemnomorskich gajów oliwnych. Wystarczy wyjść kawałek poza zabudowania każdej sennej wioski, a zaraz pokażą się różne zwierzęta. W lasach widuje się lisy, sarny, owce, muflony, zające, jeżozwierze, kuny i łasice.


Zajrzyjcie na naszą stronę internetową, gdzie znajdziecie toskańskie wille, w których można wypocząć po podglądaniu przyrody. To-Toskania pomoże wam znaleźć idealne miejsce na urlop.
Czytaj więcej

Najpiękniejsze freski Florencji

piątek, 11 grudnia 2015

Najpiękniejsze freski Florencji

Wyslany przez Sonia (11/12/2015)

Florencja to naprawdę efektowne miasto o bogatej, różnorodnej historii i kulturze. Słynie między innymi ze wspaniałych dzieł sztuki, wśród których za kluczowy punkt programu zwykle uważa się niezwykłe freski. W licznych udostępnionych do zwiedzania budynkach miejskich są ich dosłownie setki, ale spośród nich kilka wyróżnia się do tego stopnia, że naprawdę trzeba je zobaczyć.

Kaplica Trzech Króli (Capella dei Magi)
Ściany wchodzącej w skład Pałacu Medyceuszy Kaplicy Trzech Króli są niemal w całości pokryte freskami autorstwa renesansowego mistrza Benozzo Gozzoliego. Tematyka wszystkich malowideł jest związana z narodzinami Jezusa w Betlejem.
Na trzech głównych freskach przedstawiony jest pochód trzech króli w drodze do Betlejem na powitanie nowonarodzonego Jezusa. Uważa się, że trzej królowie zostali namalowani na podstawie podobizn członków rodziny Medyceuszy, którzy byli właścicielami pałacu i fundatorami fresków. W apsydzie są dalsze mniejsze freski przedstawiające różnych świętych i aniołów, a także trzy pionowe freski przedstawiające pasterzy witających Jezusa.

Kościół Santa Maria Novella
Kościół Santa Maria Novella to pierwsza wielka bazylika zbudowana we Florencji. Znajdujące się w niej freski to wspaniały przykład sztuki gotyckiej i wczesnego renesansu. W Kaplicy Filippo Strozziego znajdują się namalowane w 1502 roku przez Filippino Lippiego postacie apostołów Filipa i Jakuba. W kaplicy są też freski przedstawiające Jana Ewangelistę, Adama, Noego, Jakuba i Abrahama.
W kaplicy Cappella Strozzi di Mantova znajdują się freski zainspirowane „Boską Komedią” Dantego, a w kaplicy Della Pura niezwykły XIV-wieczny fresk „Madonna z dzieciątkiem i Św. Katarzyna”.

Florencka katedra (Il Duomo di Firenze)
Katedra, której pełna nazwa brzmi Cattedrale di Santa Maria del Fiore (czyli Katedra Matki Bożej Kwietnej), to jeden z najsłynniejszych i najchętniej odwiedzanych kościołów we Florencji. Najbardziej znany element architektoniczny katedry to stanowiąca uwieńczenie budynku kopuła o szerokości 45 m. Wewnętrzne ściany kopuły są pokryte niezwykle efektownymi freskami.
Praca nad nimi, pod nadzorem Giorgio Vasariego i Federico Zuccariego, trwała 11 lat, od 1568 do 1579 roku. Olbrzymie, mające 3 600 m2 malowidło przedstawia scenę Sądu Ostatecznego. Vasari zmarł w 1574 roku, a zatem nie zdążył zobaczyć ostatecznego dzieła, które zostało ukończone przez Zuccariego ze współpracownikami. Freski zostały odrestaurowane w 1995 roku. Obecnie to wspaniałe dzieło sztuki podziwiają setki tysięcy turystów rocznie.

To-Toskania ma olbrzymi wybór willi we Florencji. Każda z naszych willi to idealny punkt wypadowy do zwiedzania tego pięknego, zabytkowego miasta. 
Czytaj więcej

Pięć rzeczy niezbędnych podczas lotu

piątek, 4 grudnia 2015

Pięć rzeczy niezbędnych podczas lotu 
 Wyslany przez  Dympna (04/12/2015)


Jeśli lecicie do Toskanii samolotem, na pewno chcecie mieć pewność, że lot będzie wygodny. Zwykle przelot z Polski trwa około 4 godziny, dlatego poniżej przedstawiamy kilka propozycji rzeczy, dzięki którym czas podczas lotu szybciej przeleci.

Książki
Nieważne gdzie lecimy - najważniejsza rzecz na drogę to zawsze dobra książka. Nie może być za ciężka, bo będziemy musieli ją nosić na lotnisku, zanim wsiądziemy do samolotu. Jeśli jest sporych rozmiarów, może warto zainwestować w kindle? W tej chwili wiele osób nosi go zawsze przy sobie, bo jest lekki i wygodny.

Słodycze
Osoby, które często latają, wiedzą, że podczas startu i lądowania czasami dokuczają uszy. Gdy dochodzi do tego niespodziewanie, może być to trochę nieprzyjemne. Można tego uniknąć dzięki ssaniu słodyczy, co równocześnie uprzyjemnia czas podczas lotu.

Poduszka podróżna
Podczas przygotowań do nocnego lotu warto pamiętać o poduszce. W sprzedaży są małe zwijane poduszeczki, które zajmują niewiele miejsca w bagażu podręcznym, a w razie zmęczenia bardzo uprzyjemniają życie.

Wygodne ubranie
Jeśli lot jest wczesnym rankiem lub w środku nocy, warto włożyć wygodne ubranie, w którym wygodnie będzie spać podczas lotu. Trzeba też pamiętać, że choć na lotnisku bywa gorąco, samolot będzie miał włączoną klimatyzację, a zatem sweter jest niezbędny.

Muzyka
Ostatnia rzecz to słuchawki i muzyka. Takie rzeczy jak iPod czy odtwarzacz muzyki bardzo się przydają, gdy nie możemy usnąć a nie mamy już siły czytać. Muzyka miewa też działanie usypiające. Słuchawki przydadzą się także, gdybyśmy chcieli zagłuszyć hałaśliwych współpasażerów.


Teraz jesteście już gotowi do odlotu. Jeśli szukacie willi, w której zatrzymacie się po wylądowaniu w Toskanii, przejrzyjcie nasze toskańskie wille. Mamy duży wybór willi tak w pobliżu lotnisk, jak i nieco dalej, tak że każda rodzina coś dla siebie znajdzie. 
Czytaj więcej
Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się