Najlepsze lokalizacje na ślub w Toskanii

piątek, 15 stycznia 2016

Najlepsze lokalizacje na ślub w ToskaniiWyslany przez Mikolaj (15/01/2016)

Wybór miejsca na ślub i wesele może przyprawić o ból głowy. Wielogodzinne wertowanie magazynów, przeglądanie stron internetowych, dyskusje na forach. Jeśli myślicie o ślubie poza rodzinną miejscowością, Toskania będzie doskonałym wyborem. Wszystkie formalności da się załatwić, w Toskanii są polscy księża którzy udzielą ślubu w wybranym przez Was kościele w porozumieniu z lokalnym proboszczem. To sprawdzone wiadomości z pierwszej ręki ;)

Młode pary wybierają Toskanię z wielu powodów. Główny to zachwycające krajobrazy, pełne uroku małe miasteczka oraz świetna kuchnia. Wiele gwiazd filmowych i muzycznych także wybrało Toskanię. Udział Toskanii w globalnym rynku wyjazdowych ślubów to aż 42%, a samej Florencji aż 19%!

Pomysłów na wesele w Toskanii może być wiele – impreza w willi pośród winnic, eleganckim pałacu, znanej restauracji, na wybrzeżu albo jednym z pięknych miast – Florencji, Arezzo, Sienie.

Oto kilka wyjątkowych miejsc, aby powiedzieć sobie sakramentalne „tak”:

Florencja
Florencja pełna jest miejsc doskonałych na eleganckie wesele oraz niezapomnianą sesję fotograficzną. Można wybierać spośród wielu zachwycających willi, licząc się jednak ze sporymi kosztami. O znaczącej roli Florencji niech świadczy, że to właśnie tutaj w 2016 r. odbędzie się Wedding Planners Congress


Chianti
Wesele w pięknej kamiennej willi otoczonej winnicami to spełnienie marzeń wielu par. Jest to całkiem osiągalne, bo po podliczeniu wszystkich kosztów wystawnego wesela w Polsce dla 100 osób z poprawinami okazuje się, że wynajęcie willi dla 30 najbliższych osób i zorganizowanie przyjęcia w ogrodzie kosztuje tyle samo albo i mniej. Można też być pewnym, że tygodniowe wakacje wszyscy będą lepiej wspominać niż jeden huczny wieczór.
Oczywiście można też wybrać opcję „na bogato”, oferta willi, zamków, rezydencji organizujących przyjęcia weselne jest przebogata. Na miejscu, ale także w Polsce są firmy, które zajmą się zaplanowaniem imprezy od a do z. Jedyne, co może ograniczać fantazję to budżet.
Sama ceremonia może się odbyć w jednym z lokalnych kościółków, niekiedy otwieranych tylko na takie wyjątkowe okazje. Wasze nazwiska już na zawsze mogą pozostać z toskańskich księgach parafialnych!

Piza
Piza ma wiele atutów, głównym jest oczywiście zachwycająca sceneria ślubnych zdjęć. Nad morze jest stąd zaledwie kilkanaście kilometrów, więc wesele może się odbyć w nadmorskim kurorcie.

Toskańska riwiera
Toskańskie wybrzeże jest bardzo różnorodne i równie zachwycające, jak interior. Z pewnością będzie doskonałym tłem ślubu. Po nim można od razu wybrać się podróż poślubną na jedną z toskańskich wysp – Elbę lub Giglio.

Średniowieczne miasta
Mnóstwo wesel odbywa się w małych miasteczkach rozrzuconych między polami, lasami i winnicami. Taka lokalizacja gwarantuje ślubem zdjęcia jak z magazynów. Miasteczka są tak różnorodne, że każdy z pewnością znajdzie to swoje, wymarzone.

Siena
Siena zachowała swój średniowieczny kształt i obroniła się przed inwazją nowoczesności. Nie ma tutaj takiego zgiełku i takich tłumów jak we Florencji, jest za to mnóstwo fotogenicznych zaułków i jeden z najpiękniejszych, jeśli nie najpiękniejszy plac świata – Piazza del Campo. Uważajcie tylko, by z datą ślubu nie trafić na słynny konny wyścig Palio, bo miasto w tym czasie to jeden wielki dom wariatów. Dodatkową zaletą Sieny jest to, że w sąsiedztwie jest mnóstwo pięknych willi do wynajęcia.


Inne ciekawe lokalizacje to San Gimignano – słynny „średniowieczny Manhattan”, które znalazło się na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO oraz Lucca, pełne życia, średniowieczne miasto, w którym do dnia dzisiejszego zachowały się mury miejskie.

1 komentarz:

  1. Dzień dobry, czy można prosić o namiary do tych polskich księży w Toskanii? :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się