Giro d’Italia 2016

piątek, 26 lutego 2016

Giro d’Italia 2016 wśród łagodnie falujących wzgórz i winnic Chianti


Wyslany przez Mikolaj (26/02/2016)

W 2016 roku jeden z etapów Giro d'Italia (wyścigu kolarskiego dookoła Włoch) przebiegnie przez Chianti. Giro d'Italia to ostatni ważny wyścig poprzedzający Tour de France. Jest organizowany co roku w maju. W 2016 roku odbędzie się w okresie od 6 do 29 maja i mają wziąć w nim udział wszystkie największe zespoły uczestniczące w Tour de France, w tym tacy zawodnicy jak Contador, Froome i Porte.

Organizatorzy ogłosili, że jeden z najważniejszych etapów (etap 9) odbędzie się w Chianti. Ma mieć długość 40 km i przebiegać trasą niemal pozbawioną płaskich odcinków, gdyż Chianti to górzysty, słynący z winnic na stokach wzgórz region. Etap przebiegający przez Chianti to tak zwana  „czasówka”, podczas której zawodnicy startują pojedynczo w jednominutowych odstępach i indywidualnie ścigają się z czasem.

Choć na pewno będzie to trudny i wymagający etap, zawodnicy będą mogli podczas jazdy podziwiać najbardziej malownicze krajobrazy Toskanii. Wizualnie będzie to jeden z najpiękniejszych etapów. Start usytuowany ma być w Radda, a meta w Greve.

Radda to malownicze miasteczko na wzgórzu, stanowiące centralny punkt południowej Toskanii. Zarządzane przez mieszkańców miasto zachowało do dziś swój tradycyjny charakter. Rozciągają się z niego zachwycające widoki. Z Radda trasa ma biec przez Castellina, San Donato i Panzano, a kończyć się w Greve in Chianti.

Ze względu na trudny charakter etapu, może on spowodować duże różnice w czasie poszczególnych zawodników i mieć spory wpływ na ogólną klasyfikację. Organizator wyścigu Mauro Vegni mówi:

„Będzie to jeden z najciekawszych etapów Giro 2016, tak ze względów technicznych, jak i dzięki jedynej w swym rodzaju scenerii.”


Dla regionu Chianti jest to znakomita wiadomość, gdyż na ten rok przypada 300 rocznica istnienia słynnego wina Chianti Classico. Organizatorzy wyścigu biorą pod uwagę wydarzenia kulturalne obchodzone co roku we Włoszech, a ta rocznica ma z pewnością rangę takiego wydarzenia.

300 lat temu Chianti uzyskało od Wielkiego Księcia Toskanii status regionu winiarskiego. Uwzględnienie regionu w trasie Giro to próba uczczenia tego ważnego wydarzenia. Wprawdzie wino produkowano w tym regionie już od czasów etruskich i starożytnego Rzymu, ale rok 1716 jest uważany za początek nowej ery.

Z przebiegiem Giro przez Chianti związane są duże nadzieje. Oczekuje się, że będzie to ciekawa, ekscytująca impreza. Może warto wybrać się do Toskanii w maju, aby zobaczyć ją na własne oczy? Tutaj można zarezerwować prywatną willę w Toskanii.


Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się