Pomysły na miodowy miesiąc w Toskanii

piątek, 19 lutego 2016

Pomysły na miodowy miesiąc w Toskanii


Wyslany przez Virginie (19/02/2016)

Toskania to doskonały wybór na  miodowy miesiąc. Region jest pełen romantycznych miejsc, krajobraz nierzadko zapiera dech w piersiach - falujące wzgórza, rzędy cyprysów, równo obsadzone winnice, gaje oliwne, a do tego małe kamienne miasteczka na wzgórzach i mnóstwo atrakcji w dużych miastach.

Najtrudniejsza decyzja to nie to, czy wybrać Toskanię, ale które z mnóstwa tutejszych atrakcji. Aby ułatwić wybór, przedstawiamy garść naszych propozycji.


Degustacje win
Nie możesz być w Toskanii nie uczestnicząc w degustacjach win. Region jest znany ze swych win - to tu powstają znane na całym świecie wina Chianti, Brunello di Montalcino czy Vino Nobile di Montepulciano. Dla bardziej zaawansowanych są jeszcze supertoskany oraz deserowe, słodkie Vin Santo. Weź udział w winnej wycieczce, poznasz historię win i smak różnych gatunków. Będzie to także okazja do podziwiania pięknych krajobrazów.

Jazda konna
Wspólna konna wycieczka może być czymś niezapomnianym, szczególnie w przepięknych pejzażach Toskanii. Wybierz się na przejażdżkę wzdłuż plaży albo wśród pól i lasów i ciesz się wiatrem we włosach!

Zwiedzanie zamków
W Toskanii do dzisiejszych czasów pozostało wiele zamków i rezydencji – niektóre wciąż znajdują się w rękach znanych rodów i nie można ich zwiedzać, a inne są otwarte i nie tylko można je obejrzeć, ale także spędzić w nich noc lub zjeść wyjątkową kolację.


Kąpiel w gorących źródłach
Wiele osób nie wie, że w Toskanii jest wiele naturalnych, gorących źródeł. Czym byłby miesiąc miodowy bez chwili relaksu? Wybierzcie się do eleganckiego SPA albo dzikich źródeł.
Najsłynniejsze to Terme do Saturnia, gdzie można kąpać się w gorących źródłach i wodospadach.

Lot balonem
Nie ma nic bardziej romantycznego niż lot balonem nad Toskanią. To najlepszy sposób by podziwiać widoki i zrobić niezwykłe zdjęcia. Zabierz butelkę szampana i ciesz się wyjątkowością tej chwili!

Toskańskie szkoły gotowania
Wspólne gotowanie – czy nie brzmi to romantycznie? We Włoszech jedzenie to niezwykle istotna część życia, jeśli chcecie się nieco podszkolić, można skorzystać z propozycji wielu szkół gotowania albo zapisać się na lekcje w wybranych restauracjach. Po szczegóły odsyłamy na nasza stronę.
Oprócz samego gotowania typowa lekcja obejmuje także wspólne zakupy na rynku, u zaprzyjaźnionych dostawców oraz wyjaśnienie specyfiki produktów. Z taką wiedzą po powrocie można zabłysnąć przed znajomymi!


Przejażdżki dorożką
Zamów przejażdżkę dorożką i ciesz się tą wyjątkową chwilą! Będzie to niezapomniane wrażenie z twojego miesiąca miodowego. Możesz wybrać się na przejażdżkę przez San Rossore, park natury w Pizie albo turystyczna trasa przez centrum Florencji lub Pizy.Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się