Znane osoby, które mają wille w Toskanii

piątek, 29 kwietnia 2016

Znane osoby, które mają wille w Toskanii
Wyslany przez  Dympna (29/04/2016)

Willa w Toskanii to marzenie milionów na całym świecie, niestety najczęściej trzeba też miliony mieć na koncie, aby to marzenie spełnić. Toskania, inspirujący region słynący z doskonałych win i kuchni, zachwycający krajobrazami, o ciekawej historii i pełen zabytków od lat przyciąga artystów i osoby sławne. Niektórzy zdecydowali się tutaj kupić letnie posiadłości, inni zdecydowali się osiedlić na stałe. Oto kilka znanych nazwisk, miłośników Toskanii:

Sting
Były frontman The Police jest właścicielem 350- hektarowej posiadłości Il Palagio, położonej w Chianti obok Figline Valdarno, około 30 km na południe od Florencji. Obecnie jest to zachwycający kompleks składający się z obszernej głównej willi, dwóch mniejszych willi oraz trzech  domów i zabudowań gospodarczych, ale kiedy Sting i jego żona Trudie Styler pojawili się tutaj w 1999 r., posiadłość była bardzo zaniedbana. Nowym właścicielom zależało na poszanowaniu tradycji i historii tego miejsca, dlatego głównym zarządcą został potomek dawnych właścicieli Paolo Rossi, który urodził się w tym miejscu. Powstają tutaj wysokiej jakości, ekologiczne wino (nazwane, jakże by inaczej, „Message In A Bottle”), oliwy, miody, które można kupić na miejscu i na całym świecie. Sting co jakiś czas pojawia się w okolicy budząc niemałą sensację. Zdarzało się, że spontanicznie brał w rękę gitarę i dawał mini-koncerty dla miejscowych. Jeśli macie ochotę spróbować jak radzi sobie Sting w roli producenta wina i oliwy, zajrzyjcie na stronę Il Palagio i zróbcie zamówienie. Można wynająć apartament na terenie posiadłości, zorganizować wesele lub imprezę filmową albo zatrudnić się przy zbiorze winogron lub oliwek, za co trzeba będzie Stingowi (!) zapłacić 262€ za dzień.

Roberto Cavalli
Jeden z najbardziej znanych projektantów mody również zdecydował się na zamieszkanie w willi w okolicach Florencji. Poszedł jednak zupełnie inna drogą i zlecił znanemu architektowi Italo Rota zaprojektowanie nowego domu. Budynek o ażurowej fasadzie, która dzięki systemowi oświetlenia może zmieniać swój kolor, stanowi całkowite zaprzeczenie wyobrażeń o toskańskiej willi. 
Inny słynny projektant, Giorgio Armani, ma willę w modnym nadmorskim kurorcie Forte dei Marmi.


George Clooney
Hollywoodzki gwiazdor słynie ze swojej słabości do Włoch. Przez wiele lat był właścicielem willi nad Lago di Como w okolicach Mediolanu, ale życie niezwykle uprzykrzali mu tam wszechobecni paparazzi. Niedawno, za namową swojego przyjaciela, znanego szefa kuchni Federico Salza zdecydował się na zakup willi na toskańskim wybrzeżu, w okolicach Castiglione della Pescaia w regionie Maremma. No to teraz już wiecie, gdzie warto się latem wybrać, aby wypatrzyć przystojnego Georga i jego piękną żonę Amal.


George Lucas
Twórca „Gwiezdnych wojen” oraz „Indiany Jonesa” nie musi się martwić o pieniądze, nie miał więc pewnie wyrzutów sumienia wydając 15 mln dolarów na pochodzącą z XVI wieku posiadłość położoną niedaleko Passignano sul Trasimeno w Umbrii, tuż przy granicy z Toskanią. Dawny klasztor został na jego życzenie gruntownie odrestaurowany i przebudowany, stając się luksusowa willą z basenem, SPA i salą bilardową.

Frances Mayes
Frances Mayes jest autorką popularnej powieści “Pod słońcem Toskanii”,  na podstawie której nakręcono znany każdemu italofilowi film pod tym samym tytułem. Jeśli chcecie odnaleźć pierwowzór domu z jej opowieści, szukajcie willi Bramasole (jej prawdziwa nazwa to Villa Laura) w okolicach Cortony.

Dario Castagno
Dario Castagno to popularny w Polsce i USA oraz prawie nieznany we Włoszech autor napisanych lekkim piórem książek o Toskanii. Zbierał doświadczenia i anegdoty do swych powieści między innymi jako właściciel agencji turystycznej organizującej wycieczki po Chianti. Mieszka w niewielkiej wiosce Vagliagli, gdzie można spotkać go pijącego poranne cappuccino w lokalnym barze. Prowadzi komentowane degustacje w niewielkiej  winnicy Tregole, można się także umówić z nim na autorskie oprowadzanie po jednej z contrad (dzielnic) Sieny.

Znani Polacy w Toskanii
Toskania jest popularna wśród polskich artystów, celebrytów i sportowców, ale przede wszystkim jako cel wakacyjnych wyjazdów. Niedawno swoja książkę o Toskanii wydała Anna Mucha (szukajcie na półkach tytułu Toskania, że mucha nie siada). Pobyt w toskańskiej willi zainspirował przed kilku laty artystów związanych z Krzysztofem Warlikowskim do nakręcenia filmu „Italiani”.

W Pietrasanta, dokąd przed 500 laty po najlepsze bryły marmuru przyjeżdżał Michał Anioł, przez kilkanaście lat mieszkał zmarły w 2014 r. słynny rzeźbiarz Igor Mitoraj. W Pietrasanta ma również swój dom Robert Kubica. 

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się