10 najciekawszych darmowych atrakcji w Toskanii

piątek, 10 czerwca 2016

10 najciekawszych darmowych atrakcji w Toskanii


Wyslany przez  Dympna (10/06/2016)

Toskania to region pełen naturalnego piękna, cudów natury i zapierających dech w piersiach widoków. Żeby ciekawie spędzić tu czas nie trzeba mieć przy sobie większych pieniędzy, bo z wielu atrakcji można skorzystać za darmo.

Urlop w Toskanii nie musi wiele kosztować: odrobina czasu poświęcona na planowanie wystarczy by znaleźć wiele darmowych imprez i zajęć. Poniżej opisujemy najciekawsze sposoby na darmowe spędzenie wolnego czasu w Toskanii.

1.    Kąpiel w naturalnych gorących źródłach
Na terenie Toskanii jest wiele naturalnych źródeł termalnych. Do części z nich wstęp jest bezpłatny. Zamiast płacić za pobyt w luksusowym ośrodku spa można zażyć kąpieli na łonie przyrody, w gorących źródłach wśród lasu. Jeśli nie przeszkadza wam brak odpowiedniego zaplecza (np. pryszniców), jest to wspaniałe, naturalne, no i oczywiście darmowe przeżycie. Warto wybrać się do gorących źródeł Saturnia lub San Filippo.


2.    Spacer szlakiem wiodącym przez toskańskie wzgórza
Toskania należy do najpiękniejszych na świecie miejsc na wycieczki piesze. W miarę przemieszczania się z jednego krańca na drugi, krajobrazy zmieniają się dramatycznie, zapewniając olbrzymią różnorodność wrażeń. Nie ma nic lepszego od wyjścia w teren i podziwiania zachwycających widoków podczas ostrej wspinaczki.

3.    Kąpiel w morzu lub wypoczynek na pięknej toskańskiej plaży
Oprócz charakterystycznych, zielonych, falujących wzgórz, Toskania może się poszczycić wspaniałą linią brzegową obfitującą w bezpłatne plaże, na których można cały dzień wygrzewać się na piasku lub pluskać w wodzie morskiej. Warto odwiedzić na przykład zabytkowe nadmorskie miasto Castiglione della Pescaia lub Marina di Alberese, ustronną plażę usytuowaną w rezerwacie przyrody.


4.    Wycieczka do jednego z licznych bezpłatnych muzeów
Zgodnie z rozporządzeniem ministerialnym z lipca 2014 roku, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca wstęp do wielu państwowych toskańskich muzeów jest bezpłatny. Wystarczy odpowiednio rozplanować sobie czas, żeby za darmo wejść do nawet najbardziej imponujących toskańskich muzeów, jak Galeria Uffizi. Listę toskańskich muzeów biorących udział w tym programie można znaleźć tutaj.  

5.    Wyjazd na festiwal lub lokalną imprezę kulturalną
W Toskanii organizuje się wiele ciekawych imprez, w tym mnóstwo festiwali kulinarnych i winiarskich, wstęp na które jest bezpłatny. Jeśli nadarzy się sposobność, warto się wybrać, by lepiej poznać toskańską kulturę i doświadczyć atmosfery panującej na takich imprezach. Listę toskańskich festiwali można znaleźć tutaj.


6.    Wspinaczka do Placu Michała Anioła, żeby podziwiać widoki na Florencję
We Florencji jest wiele kosztownych atrakcji turystycznych i imponujących zabytków, dlatego można tu łatwo wydać fortunę, ale pewnych rzeczy można doświadczyć za darmo. Należy do nich to wspinaczka do Placu Michała Anioła, z którego rozciągają się najwspanialsze widoki na całe miasto.

7.    Wyjazd do jednego z czarujących średniowiecznych miasteczek
Zwiedzanie położonych na wzgórzach toskańskich miasteczek nic nie kosztuje, poza ewentualną przekąską czy kawą w miejscowej kawiarni. Ale można też przywieźć ze sobą kanapki i zwiedzić miasto nie wydając ani grosza. Informacje o najciekawszych miasteczkach, w tym San Gimignano, Pistoia, Lukka i Montalcino, można znaleźć tutaj.

8.    Spacer po Sienie połączony z wizytą w rzymskich ruinach
Co ciekawe, historia Sieny sięga I wieku p.n.e. Wszędzie na terenie miasta widać na to dowody w postaci rzymskich ruin. Wystarczy wyglądać cętkowanej czerwonej cegły, którą w czasach starożytnego Rzymu wyrabiano z cementu z domieszką małych czerwonych kamyczków.


9.    Wycieczka rowerowa po łagodnie falujących malowniczych wzgórzach Toskanii
Wymagające, pagórkowate, a równocześnie niezwykle malownicze drogi Toskanii co roku przyciągają liczne grono rowerzystów. Warto przywieźć ze sobą rower i korzystać z darmowej przyjemności, jaką jest jazda trasami rowerowymi Toskanii. Tutaj podajemy pięć pomysłów na jazdę na rowerze po Chianti.

10. Jazda samochodem po najpiękniejszych widokowych trasach samochodowych Toskanii
Na podziwianie widoków z okna samochodu można w Toskanii poświęcić nawet cały dzień. Trzeba zapłacić za benzynę, ale sama jazda po tym malowniczym regionie nic nie kosztuje. Nasze porady o jeździe samochodem po Toskanii można znaleźć tutaj.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się