Dlaczego tak wiele osób zakochuje się w Toskanii

piątek, 22 lipca 2016

Dlaczego tak wiele osób zakochuje się w Toskanii?


Wyslany przez Mikolaj (22/07/2016)

Jeśli nie byliście jeszcze w Toskanii, zastanawiacie się pewnie, co takiego wyjątkowego jest w tym regionie Italii. Czemu tak wiele osób się w niej zakochuje, czemu powstają o niej książki filmy.

Toskania to wyjątkowe miejsce na wyjazd we dwoje lub z najbliższymi, ale ważne jest, by odkryć ją dla siebie, znaleźć swoje ukochane krajobrazy, miasteczka, knajpki.

Co zatem jest takiego wyjątkowego w tym skrawku ziemi?

Wysoka jakość życia i beztroska atmosfera, która udziela się każdemu, kto tu przyjedzie. Mieszkańcy potrafią zachować równowagę pomiędzy pracą a wolnym czasem, celebrują drobne przyjemności codziennego życia. Kawa, rozmowa ze znajomymi, wycieczka za miasto, sobotnia kolacja z przyjaciółmi – te rzeczy też są ważne.


Zachwycające widoki to pewnie najczęstsza odpowiedź na pytanie, czemu ludzie zakochują się w Toskanii. Podróżując po Toskanii co i rusz trafia się na krajobrazy jak z pocztówek. Ciągle chciałoby się zatrzymywać samochód i uwieczniać rzędy cyprysów, winnice, szerokie doliny niczym z renesansowych obrazów. A jeśli jeszcze zobaczymy to w ciepłym, miękkim świetle zachodzącego słońca…

Pyszne, zdrowe, wysokiej jakości jedzenie to kolejna rzecz, za którą kocha się Toskanię i całą Italię. Żaden szanujący się kucharz (pomijamy tutaj miejsca stricte turystyczne) nie będzie wykorzystywał mrożonek i półproduktów, kiedy wszędzie wokół jest tyle świeżych składników. Tę różnicę się czuje. Menu w dobrych restauracjach zmienia się sezonowo z wykorzystaniem tych produktów, które akurat są dostępne. Co ciekawe, w niektórych regionach lokalne prawo nakazuje wykorzystywać w daniach np. 70% lokalnych składników.  


Oczywiście jest też wino, z którego Toskania słynie. Najbardziej znane jest wytrawne wino czerwone z regionu Chianti. Warto jeden dzień poświęcić na odwiedzenie kilku winnic i degustację różnych win z różnych roczników. Nie zapomnijcie o Vin Santo, w połączeniu z kruchymi ciasteczkami cantucci swobodnie zastępuje deser. 

Zachwycające toskańskie miasta to doskonałe tło dla romantycznych wakacji. Florencję, Pizę i Sienę oczywiście warto zobaczyć, ale prawdziwe doświadczenie „toskańskości” to włóczęga po średniowiecznych, kamiennych wioskach i miasteczkach, które zachowały swój oryginalny charakter. Nie zapomnijcie też o zamkach, pałacach i willach z ogrodami, których w okolicy nie brakuje.


Sztuka, kultura, historia – to także wielkie atuty Toskanii i cel przyjazdów. Od wielkich, znanych galerii pełnych dzieł światowej klasy po pojedyncze freski średniowiecznych i renesansowych mistrzów w wiejskich kościołkach.


W Toskanii można zamieszkać w tradycyjnym, kamiennym domu na wsi. Niektóre pochodzą sprzed kilku stuleci i są pełne charakteru, inne, wyposażone w jacuzzi i domowe SPA są uosobieniem luksusu. Dla każdego znajdziemy coś odpowiedniego – tutaj znajdziecie listę willi dla dwojga.  

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się