Czego się nauczyłam od żyjących na luzie Toskańczyków

piątek, 26 sierpnia 2016

Czego się nauczyłam od żyjących na luzie Toskańczyków

Wyslany przez Kiri (26/08/2016)

Wyjazd do Toskanii naprawdę mnie zmienił. Ile razy myślę o naszych wakacjach w Toskanii, ogarnia mnie uczucie spokoju. Dlaczego? Musicie pojechać do Toskanii, żeby to w pełni zrozumieć, ale ogólnie mówiąc wynika to z faktu, że w Toskanii ma się poczucie, że czas stanął tu w miejscu. Wolne tempo życia i spokój jakim emanuje toskańska wieś umożliwiają całkowite wyciszenie.

W Toskanii mieliśmy uczucie, że znaleźliśmy się w świecie marzeń sennych, pełnym naszych ulubionych rzeczy, takich jak pyszne jadło, czerwone wino i przepiękna sceneria. Toskania zmienia osoby które tu zawitają, ukazując im urok wolniejszego tempa życia, któremu niezmiernie łatwo ulec. Nie chcę przez to powiedzieć, że wyjazd do Toskanii diametralnie odmieni wasze życie, ale na pewno nauczycie się tu kilku nowych rzeczy, takich jak...

Wyjście na świeże powietrze jest zdrowe dla ciała i ducha
Urlop w Toskanii wiąże się z pobytem na łonie natury, wdychaniem świeżego powietrza i podziwianiem piękna krajobrazów i przyrody. Na co dzień, zamknięci przez cały dzień w czterech ścianach, często po prostu nie mamy na to czasu.

Podczas urlopu w Toskanii możemy to nadrobić, z korzyścią dla zdrowia, wspinając się na wieże dzwonnicze, chodząc na wycieczki piesze, jeżdżąc rowerem krętymi toskańskimi drogami i zdobywając średniowieczne zamki.


Wolniejsze tempo życia odpręża
W Toskanii uczymy się cieszyć każdą chwilą. My zatrzymaliśmy się w bardzo ustronnym miejscu wśród wzgórz Chianti. Zaczęłam się rozluźniać i żyć chwilą już w momencie pierwszego wyjścia na nasz balkon, z którego słychać było tylko odgłosy natury. Wyjątkowe piękno regionu sprawia, że natychmiast czujemy potrzebę zwolnienia tempa, zwrócenia uwagi na bajkowe krajobrazy.

Zobaczycie także, że miejscowi mieszkańcy żyją na luzie, przyzwyczajeni do wolnego tempa życia. Łatwo się temu poddać, tym bardziej, że przystosowując się do miejscowego stylu życia natychmiast czujemy się swobodnie.

Jedzeniem należy się delektować
W Toskanii jedzenie nie jest traktowane jako konieczność, ale jako przyjemność. Posiłki stanowią główny punkt dnia, a w ich przygotowanie wkłada się wiele wysiłku. Potrawy je się wolno, delektując się każdym smakiem. Po powrocie z Toskanii będziecie bardziej cenić jedzenie, zwłaszcza włoskie.


Ciężka praca się opłaca
Podczas degustacji wina na prywatnej farmie właścicielka wyjaśniła nam jak mieszkańcy Toskanii podchodzą do pracy. Powiedziała, że w jej rodzinie ciężko się pracuje na utrzymanie, ale wszyscy umieją się też bawić i wkładają w pracę wiele serca.

Dzięki temu Casanuova di Ama, ich rodzinne gospodarstwo winiarskie i miejsce degustacji wina, cieszy się dużym powodzeniem. Tak samo wygląda sytuacja na terenie całej Toskanii. Toskańczycy ciężko pracują, ale cenią też dobrą zabawę i doceniają satysfakcję płynącą z wykonywania pracy, którą się kocha.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się