Jak wygląda zima w Toskanii?

piątek, 12 sierpnia 2016

 Jak wygląda zima w Toskanii?Wyslany przez Sonia (12/08/2016)

Większość osób jest przekonana jest, że wiosna i lato to najlepszy okres na wyjazd do Toskanii. Trudno to zakwestionować, ale z drugiej strony jest też sporo zalet wyjazdu zimą.

Wyjazd w tym okresie można polecić zwłaszcza osobom, które znają Toskanię rozgrzaną słońcem. Pobyt o innej porze roku pozwoli im spojrzeć na wszystko w inny sposób. Można zobaczyć, jak wygląda zwykłe, codzienne życie Włochów.

Poniżej kilka argumentów za tym, by odwiedzić Toskanię także zimową porą.

Śnieg pada tu rzadko i nie utrzymuje się długo, choć przy położonych wyżej drogach można zobaczyć znaki nakazujące jazdę z łańcuchami na kołach (zimowki nie są tu rozpowszechnione) oraz tyczki wyznaczające linię pobocza. Zimowa Toskania nie ma zatem białego koloru ale raczej ciemnozielony, brązowy, szary. Toskańskie krajobrazy często rozmywa mgła osiadająca zwłaszcza w dolinach.

Jeśli jednak uda wam się trafić na śnieżne dni, widok najsłynniejszych zabytków w białej otoczce będzie niezwykły. Wyobraźcie sobie krzywą wieżę w Pizie pośród białego puchu albo Dawida Michała Anioła we Florencji z soplami lodu. Czy to nie byłyby wyjątkowe zdjęcia?


Toskania słynie z naturalnych źródeł termalnych, zarówno tych dzikich, gdzie można się wykąpać zupełnie za darmo o każdej porze dnia i roku jak i tych eleganckich, gdzie można skorzystać z zabiegów leczniczych, relaksujących i upiększających. Poszukajcie na mapie miejscowości zawierających słowo „bagni” lub „terme”, np. Bagni san Filippo, Terme di Petriolo, Bagno Vignoni, Bagni di Lucca, Montecatini Terme.

Mało komu to przyjdzie do głowy, ale w Toskanii można pojeździć na nartach, są wyciągi I cała infrastruktura. Poszukajcie informacji o stokach na Monte Amiata, w Abetone czy Cutigliano. Trekking w tych rejonach również może być ciekawą przygodą.

Podczas Świąt Bożego Narodzenia miasta i miasteczka są pięknie udekorowane i rozświetlone lampionami. Na głównych placach często organizowane są targi, jarmarki, wystawiane są stragany z lokalnymi specjałami i prezentami. W Sienie organizowany jest cykl koncertów, w Pienzie próbuje się panforte, a Florencja jest najlepsza na noc sylwestrową.


Jesień i zima to czas polowań. Można spróbować dań z dziczyzny. Zbierane są trufle, tłoczy się oliwę (świeża ma wyrazisty, ostry smak), wyrabia się sery. Wiele miasteczek przygotowuje specjalne wydarzenia poświecone lokalnemu specjałowi. Szczegóły znajdziecie w naszym kalendarzu wydarzeń.

Nie należy też zapominać o bardziej przyziemnych sprawach – ceny poza sezonem są wyraźnie niższe, w miastach, nawet tych typowo turystycznych, nie ma tłumów, nie stoi się w kolejkach do muzeów i nie poluje na wolny stolik w restauracji. Po 7 stycznia wiele sklepów ogłasza wyprzedaże.

Po trudach zwiedzania możesz ogrzać się przy kominku w przytulnej willi siedząc w wygodnym fotelu z kieliszkiem wina w dłoni. Dodatkową atrakcją może być kolacja przygotowana na miejscu przez zamówionego do domu kucharza. To czas wyciszenia i relaksu. Gorąco zapraszamy do jednej z naszych willi!

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się