Toskania na łonie natury

środa, 14 września 2016

Toskania na łonie natury
Wyslany przez Ruth (14/09/2016)

Nie będziecie mieli pełnego obrazu życia w Toskanii, jeśli nie spędzicie trochę czasu poza miastem. Pofalowane wzgórza, rzędy winnic, zachwycające widoki – toskański krajobraz jest wyjątkowy, a czas spędzony na łonie przyrody może przynieść więcej radości niż zwiedzanie czy leżenie na plaży.

Mamy kilka pomysłów i propozycji, zarówno dla miłośników aktywnego wypoczynku jak i dla tych szukających komfortu. Oto one:

Piesze wędrówki
Zabierz wygodne buty, zaplanuj trasę, spakuj mapę, wodę, jakieś przekąski i w drogę! Możesz wybrać się na dalszy spacer w okolicach swojej willi, możesz przejść jednym z wytyczonych szlaków, możesz umówić się na wycieczkę z przewodnikiem - tak czy inaczej, będzie to wyjątkowy dzień. Gdzieś na trasie na pewno pojawi się trattoria, może winnica, nie spiesz się, zajrzyj tam, na pewno czeka tam coś dobrego.

Poszukaj trufli
Są w Toskanii rejony, gdzie można znaleźć trufle, zarówno te najcenniejsze białe, dostępne jesienią, jak i te bardziej pospolite – czarne, dostępne także w innych porach roku. Samemu na pewno na nie nie trafisz, musisz skorzystać z pomocy przewodników – poszukiwaczy trufli, którzy zabiorą Cię na kilkugodzinny leśny spacer ze specjalnie szkolonym psem. Nieformalną stolicą trufli jest miasteczko San Miniato, położone między Florencją a Pizą, tam jesienią odbywają się słynne uliczne targi, tam też znajdziecie przewodników.

Odwiedź winnice
Doskonałych toskańskich win można spróbować w restauracjach lub w licznych enotekach, ale nic nie zastąpi wizyty bezpośrednio w miejscu, gdzie wino powstaje. Niektóre winnice są do tego dobrze przygotowane, mają specjalne sale degustacyjne, przeszkolonych pracowników, którzy oprowadzają po piwnicach i wyjaśniają tajniki produkcji. W mniejszych winnicach możemy liczyć na bardziej spontaniczne przyjęcie – nieformalną rozmowę z właścicielem, spacer między rzędami winorośli, kto wie, może nawet otwarcie jakiejś specjalnej butelki, jeśli zawiąże się nić porozumienia. Tak, takie rzeczy też się zdarzają! Jedźcie i próbujcie!

Wycieczki rowerowe
Toskania to raj dla rowerzystów, zarówno miłośników szybkiej jazdy po szosie, jak i jazdy w terenie, słynnymi „strade bianche”, białymi, szutrowymi drogami. Rowery każdego typu można wypożyczyć, nie trzeba ich zabierać z Polski. Można także skorzystać z usług organizatorów wycieczek lub przewodników, nic jednak nie zastąpi spontanicznej przejażdżki po okolicy. 

Odkryj w sobie artystę
Toskańskie krajobrazy można fotografować bez końca. Najpiękniej się prezentują tuż po wschodzie i tuz przed zachodem słońca, kiedy światło jest miękkie, a cienie długie, podkreślające kształty terenu. Aby zrobić wyjątkowe zdjęcie nie trzeba lustrzanki i torby pełnej obiektywów, wystarczy mieć oko do komponowania kadrów i świeże spojrzenie.

Wybierz się na piknik
Piknikowy kosz wypełnisz smakołykami w każdym lokalnym sklepie. Wybierz jakieś miejsce z widokiem albo zapytaj miejscowych, czy są gdzieś specjalne piknikowe stoły i baw się świetnie!

Wybierz się na samochodową wycieczkę
W Toskanii nie brakuje krętych, malowniczych dróg, idealnych na wakacyjna przejażdżkę. Zaszalej, wynajmij kabriolet albo zabytkową pięćsetkę i przejedź się od Florencji do Sieny słynną SR 222 – Via Chiantigiana.

Loty balonem

Lot balonem to nie jest tania rozrywka, ale i wrażenia są niezapomniane. W cenie jest zazwyczaj zawarta butelka szampana, aby uczynić tę chwilę bardziej wyjątkową. 

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się