Czego nowego można się nauczyć podczas wakacji w Toskanii?

piątek, 7 października 2016

Czego nowego można się nauczyć podczas wakacji w Toskanii?


Wyjazd do Toskanii, poza wypoczynkiem, może być też okazją do zdobycia nowych umiejętności, którymi będzie można zabłysnąć po powrocie. Żeby się długo nie zastanawiać – na przykład profesjonalnym degustowaniem i podawaniem wina. Gdzie się tego nauczyć, jak nie u źródła?

Takich pomysłów mamy więcej. Niektóre możecie zrealizować sami, inne będą wymagały zapisania się na kurs albo skorzystania z pomocy specjalistów.

Jedno wiemy na pewno – dzięki nim Wasze wakacje będą niezapomniane!

Nauka Włoskiego
Można oczywiście się na kurs włoskiego dla cudzoziemców (najbardziej znane szkoły są w Sienie i Perugii), ale zapewne mało kto będzie mógł sobie na to czasowo, no i co tu ukrywać - finansowo, pozwolić. Można jednak skorzystać z kilku podstawowych lekcji oferowanych przez szkoły językowe w największych miastach, na przykład we Florencji.

Lekcją samych podstaw będzie wizyta w restauracji, sklepie czy na targowisku, gwarantujemy, że podstawowe zwroty, nazwy produktów i liczebniki złapiecie w lot.


Degustacja i podawanie wina
Doskonałych toskańskich win można spróbować w restauracjach lub w licznych enotekach, ale nic nie zastąpi wizyty bezpośrednio w miejscu, gdzie wino powstaje. Niektóre winnice są do tego dobrze przygotowane, mają specjalne sale degustacyjne, przeszkolonych pracowników, którzy oprowadzają po piwnicach i wyjaśniają tajniki produkcji. W mniejszych winnicach możemy liczyć na bardziej spontaniczne przyjęcie i  nieformalną rozmowę z właścicielem. Jeśli jednak chcecie się dowiedzieć czego więcej o winie w sposób bardziej uporządkowany i usystematyzowany, warto zapisać się na kurs lub zorganizowaną wycieczkę z przewodnikiem. Można także zorganizować taka lekcję oraz degustację wina bezpośrednio w wynajętej willi. Dowiecie się o winiarskiej historii Toskanii, ze szczególnym uwzględnieniem regionu Chianti, o tradycyjnych i przywiezionych z innych krajów szczepach winorośli, o rodzajach i kategoriach tworzonych z nich win, wreszcie o tym jak próbować wino i zestawiać je odpowiednio z potrawami. Czy nie brzmi to zachęcająco?


Jazda konna
Jeśli zamieszkacie w domu wiejskim, na pewno w najbliższej okolicy znajdzie się jakaś stadnina, gdzie będzie można umówić się na jazdę konną, także pod okiem instruktora. Przejażdżka pośród winnic będzie wyjątkowym przeżyciem! 

Jak przyrządzić włoskie potrawy
Toskania słynie ze swoich win, ale i smacznej kuchni. Jeśli chcecie zdobyć trochę nowych doświadczeń, nauczyć się łączenia smaków, wykorzystywania różnych składników, zapiszcie się na lekcje gotowania w jednej ze szkół lub u jednego z szefów kuchni w miejscowej restauracji. 


Fotografowanie
Kolejna umiejętność, o której chciałoby się rzec: gdzie, jak nie tu! Toskańskie krajobrazy, ludzie, architektura, wydarzenia – tematów jest co niemiara. Jeśli chcecie się podszkolić, skorzystajcie z lekcji fotografii pod okiem lokalnych artystów.Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się