Masz wolne 40 milionów euro?

piątek, 4 listopada 2016

Masz wolne 40 milionów euro? Możesz kupić całą wioskę w Toskanii


Wyslany przez  Dympna (04/11/2016)

Gdyby pieniądze nie grały roli, kupilibyście sobie wioskę w Toskanii? Dla niektórych byłoby to spełnienie marzeń. Nawet jeśli akurat nie macie takiej sumy, miło pozastanawiać się, co z takim miasteczkiem można by zrobić. Tutajznajdziecie szczegóły.

800-letnia wioska o nazwie Poggio Santa Cecilia jest położona około 20 km na wschód od Sieny. Należała do szlacheckiej rodziny Buoninsegni od XVI w. do połowy XX w. Mieszkali w głównym budynku, a w otaczających go mniejszych zabudowaniach mieszkali pracownicy zajmujący się gospodarstwem. Wioska została opuszczona w latach 60-tych, kiedy mieszkańcy wyjechali do miast w poszukiwaniu pracy.

Pomimo tego, że posiadłość trafiła w prywatne ręce, zabudowania pozostały w stanie niezmienionym przez ponad pół wieku, w wielu pomieszczeniach nadal znajdują się oryginalne meble. Na całą posiadłość składają się średniowieczny zamek, 20 domów, kościół z dzwonnicą, piwnice na wino, winnice, drzewa oliwne, 2 jeziora, las, łącznie 700 ha terenu. Obecni właściciele nie są zainteresowani dzieleniem nieruchomości, chcą ją sprzedać jako całość.


Jak tłumaczą, początkowo zaczęli skupywać ziemię rolną w okolicy Poggio Santa Cecilia z myślą o ekologicznej hodowli bydła. Niestety nie zdołali odrestaurować w pełni całej wioski.

Zastanawiacie się pewnie, czemu zdecydowali się na sprzedaż takiego pięknego miejsca. Są już w podeszłym wieku i nie mają sił na dalsze prowadzenie farmy, szukają kogoś, kto przejąłby ich biznes jako całość i dokończył odnawianie wioski.

Właściciel firmy, która zajmuje się obecnie sprzedażą nieruchomości, Francesco Carlucci, wyjaśnia, że wioska to kawał włoskiej historii, a nabywcę czeka sporo pracy.

Z zewnątrz budynki wyglądają dobrze, we wnętrzach wymagają jednak sporo pracy. Niektóre budynki to ruiny wymagające odbudowy. Specjaliści twierdzą, że koszt pełnej renowacji wioski może wynieść około 200 mln euro.  


Wioska potrzebuje inwestora z grubym portfelem i dużym sercem, który przywróci jej dawną świetność.

Cóż, jeśli nie maci wspomnianych 40 mln euro, za wiele, wiele mniej możecie wynająć jedną z naszych pięknie odnowionych willi.
Skorzystajcie z naszej wyszukiwarki.

Zdjęcia i więcej informacji o Poggio Santa Cecilia znajdziecie tutaj:


Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się