Podróż to sposób na ukojenie nerwów i regeneracji sił

piątek, 18 listopada 2016

Podróż to sposób na ukojenie nerwów i regeneracji sił


Wyslany przez Ruth (18/11/2016)

Jak stwierdził kiedyś Hans Christian Andersen, „Kto podróżuje, ten żyje dwa razy”. To proste, ale piękne i inspirujące spostrzeżenie. Podróże to nie tylko czas poznawania innych krajów, kultur, kuchni, poszerzania horyzontów, to także czas duchowego odpoczynku, ładowania naszych wewnętrznych akumulatorów.

To nie przypadek, że gdy życie zaczyna nas przytłaczać, mówimy coś w rodzaju „potrzebne mi wakacje”, „muszę na kilka dni uciec”. Podróże działają odświeżająco na nasz umysł, pozwalają zastanowić się nad ważnymi sprawami. Po choćby krótkim wyjeździe łatwiej zmierzyć się z problemami dnia codziennego. 

W pędzącym świecie kilka dni, kiedy można zwolnić, wyłączyć się, jest niezbędne dla zdrowia psychicznego. Kto nie marzył o całkowitym odcięciu od telefonu, Internetu, telewizora, o ucieczce na łono natury. Większość hoteli i willi na wynajem na dostęp do Internetu, ale warto sobie obiecać, że będzie się z niego korzystało tylko po to, by zaplanować zwiedzanie, a nie do pracy. Media społecznościowe pewnie będą dalej istniały, jeśli nie będziemy się w nich udzielać przez tydzień czy dwa.


Podróżowanie pozwala także na docenienie tego, co się ma. Okazuje się, że na świecie jest wiele osób, dla których los nie był tak łaskawy. Nagel może się okazać, że nasze problemy są bardzo błahe w porównaniu z tym, z którymi radzą sobie inni.

Naukowcy dawno stwierdzili, że częste podróżowanie obniża ryzyko zawału serca, depresji i dobrze wpływa na stan układu nerwowego.

Domek daleko od cywilizacji i toskańskie krajobrazy wokół z pewnością pomogą w ukojeniu nerwów i regeneracji sił. Osobom, które wakacje w Toskanii traktują jako ucieczkę od codziennej gonitwy, radzimy unikać centrów wielkich miast i największych atrakcji turystycznych. Zgiełk, ruch uliczny, problemy z parkowaniem, tłumy turystów i wszechobecne kolejki mogą spowodować efekt dokładnie odwrotny – po wakacjach będziemy potrzebowali odpoczynku. 


Proponujemy raczej wyjazd do źródeł termalnych na świeżym powietrzu lub do SPA, całodzienną wędrówkę trasami Via Francigena wokół Sieny, trekking na Monte Amiata, wizytę w jednym z parków narodowych. A na koniec dla dobrą i lekką kolację z winem. Czyż nie brzmi kojąco?


Jeśli szukacie ukojenia, ciszy i spokoju, pomyślcie o wynajęciu domu lub willi z prywatnym basenem, gdzieś na uboczu. Mamy nawet takie kryterium wyszukiwania: odosobnione domy – zapewniona prywatność. Jeśli nie macie czasu na poszukiwania, chętnie pomożemy!

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się