7 wyjątkowych momentów w Toskanii

piątek, 9 grudnia 2016

7 wyjątkowych momentów w Toskanii, które sprawią że poczujesz się jak we śnie


Wyslany przez  Dympna (09/12/2016)

Toskania jest jedyna w swoim rodzaju. To miejsce działające na wszystkie zmysły – zachwyca widokami, ciszą, smakami i zapachami. Obrazki jak z pocztówek to tutaj norma, podróżując co chwile masz ochotę zatrzymać się, by uwiecznić ten moment.  

Toskania to doskonałe miejsce na ucieczkę od cywilizacji, wielkomiejskiego zgiełku, codziennych spraw.

Oto 7 momentów, które sprawią, że poczujesz się jak we śnie:


1. Kiedy mgły schodzą z gór
Toskania to nie tylko łagodne wzgórza Chianti, ale także spore góry, np. Alpy Apuańskie lub okolice parku narodowego Casentino. Widok rozpływających się powoli porannych mgieł jest niezapomniany.

2. Kiedy słońce zachodzi ponad toskańskimi wzgórzami
Słyszeliście o używanym przez fotografów określeniu „złota godzina”? To czas tuż przed zachodem słońca i tuż po wschodzie, kiedy światło jest miękkie i ciepłe, kiedy cienie są długie i widoczne są wszystkie detale i faktury. Nie przegapcie tej chwili będąc w Toskanii!


3. Kiedy odwiedzacie średniowieczne zamki
W Toskanii jest mnóstwo mniejszych lub większych średniowiecznych zamków, co chwila można trafić na kierunkowskazy pokazujące drogę do jednego z nich. Zazwyczaj są to miejsca bardzo zadbane, przygotowane do zwiedzania, w których można spędzić noc, zjeść kolację lub umówić się na degustację wina. Jednym z takich jest Castello di Brolio, siedziba rodu Ricasoli, z którego wywodził się baron Bettino Ricasoli, drugi premier zjednoczonych Włoch, twórca kupażu wina Chianti. Są także miejsca zapomniane, jak na przykład Castello di Sammezzano, z komnatami o tysiącu barw, wymalowanymi w bizantyjskim stylu, gdzie na zwiedzanie można się umówić zaledwie kilka razy do roku.

4. Kiedy poznajesz kamienne miasteczka na wzgórzach
Rozrzucone na szczytach wzgórz toskańskie kamienne miasteczka o wielowiekowej historii to często miejsca jak ze snu. Czas płynie w nich leniwie, kot przeciąga się na słońcu, staruszkowie siedzą na ławce i patrzą w dal.
Inne znów zachwycają architekturą, skarbami malarstwa ukrytymi w zapomnianym kościółku. Warto także zobaczyć te najsłynniejsze, choć tutaj na spokój i cieszę nie ma co liczyć: San Gimignano, miast strzelistych wież, Montalcino, stolicę wina Brunello, czy wyrastające ze skały Pitigliano.


5. Kiedy jesteś blisko natury
Podczas zwykłego spaceru po okolicznych wzgórzach i lasach możesz trafić na wiele dzikich zwierząt – sarny, zające, lisy, dziki to norma, jeśli będziesz mieć szczęście, może zobaczysz jeżozwierza!

6. Kiedy kąpiesz się w naturalnych źródłach termalnych
Źródła termalne to ukryty skarb Toskanii. Są rozrzucone po całym regionie, od górzystych okolic Lukki, przez południe Chianti, aż po dolinę Orcii. Są ogólnodostępne, darmowe, kąpiel w nich nocą, w świetle księżyca lub kiedy jest chłodno to niezapomniane przeżycie.


7. Kiedy podziwiasz widoki z toskańskiej willi

Ten wspaniały moment, kiedy wychodzisz na taras, stajesz w oknie, bierzesz głęboki oddech i zachwycasz się pięknem toskańskiego krajobrazu. 

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się