Jak wyglądają wakacje w willi w Toskanii?

piątek, 23 grudnia 2016

Jak wyglądają wakacje w willi w Toskanii?


Wyslany przez Kiri (23/12/2016)

Długo się zastanawiałam, jak to będzie zamieszkać w wynajętej willi gdzieś za miastem, pośród toskańskich wzgórz. Dla mnie to idealne miejsce, wolałam zamieszkać tutaj, w domu z charakterem niż w nowoczesnym, ale nijakim hotelu w mieście. 

Każdy wynajmowany dom jest inny, styl i wykończenie zależy od upodobań i wizji właściciela. To Toskania przywiązuje uwagę do odpowiedniego standardu, ale równocześnie ceni sobie indywidualność. Każdy z domów jest wcześniej sprawdzany, odpowiednia osoba opisuje i fotografuje każde pomieszczenie oraz otoczenie. Mieliśmy przyjemność zamieszkania w jednym z takich apartamentów i chętnie podzielę się z Wami swoimi wrażeniami.

Nasz apartament znajdował się w sercu Toskanii, w pobliżu czarującej wioski Lecchi In Chianti, daleko od cywilizacji. Nie stanowiło to dla nas problemu, bo do samego miasteczka, do sklepu czy restauracji, można było dojść pieszo, a na dalsze wycieczki wybieraliśmy się wynajętym na lotnisku samochodem. Do Radda in Chianti, typowego toskańskiego miasteczka na wzgórzu, jechało się zaledwie 15 minut. Tam można było wybierać spośród wielu restauracji i zrobić duże zakupy.

Wybór tego miejsca uważam za bardzo trafiony, można się było całkowicie wyłączyć i odstresować. Wokół panowała cisza, nie dochodziły do nas żadne cywilizacyjne dźwięki, jedynie odgłosy natury – ptaków i pszczół.


Najbardziej podobał mi się spektakularny widok z naszego apartamentu. Był to klasyczny toskański krajobraz z pofalowanymi wzgórzami, rzędami winorośli i gajami oliwnymi. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na relaks z kieliszkiem wina w dłoni.

We wnętrzu można było odnaleźć typowe elementy wystroju toskańskiego domu – kominek i grube belki stropowe podtrzymujące terakotowy sufit. Kuchnia była w pełni wyposażona, mieliśmy telewizor no i oczywiście WiFi. Była też klimatyzacja i ogrzewanie, ale wypoczywając pod koniec marca nie musieliśmy korzystać ani z jednego, ani z drugiego. Z ogromnego łóżka z kutą rama mogliśmy podziwiać widoki na okolicę.


Na terenie tej posiadłości znajduje się jeszcze dwanaście innych apartamentów. Po sąsiedzku są dwie winnice – jedna jest słynna na całe Włochy i degustację wina poprzedza podziwianie kolekcji sztuki współczesnej, druga to rodzinne przedsięwzięcie i atmosfera tu jest bardziej swojska. Jest też oczywiście basen (wczesną wiosną jeszcze nieczynny). Jeśli chcecie zasmakować prawdziwej Toskanii, zanurzyć się w pięknym krajobrazie, spróbować lokalnych win i dobrej kuchni, to miejsce się Wam spodoba. Kliknijcie tutaj aby zobaczyć willę, można ją zarezerwować on-line na To Toskania.   

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się