Miesiąc miodowy

piątek, 27 stycznia 2017

Miesiąc miodowy – najlepsze miejsca w Toskanii


Wyslany przez Virginie (27/01/2017)

Nikogo nie trzeba przekonywać, że wybór miejsca na podróż poślubną to poważna sprawa. Ten wyjazd pamięta się długie lata i trzeba zadbać, by były to dobre wspomnienia. Oprócz zakochanej w sobie pary jest jeszcze kilka niezbędnych składników: malownicza okolica, romantyczny apartament, dużo atrakcji, wspólne kolacje i piękna pogoda. Wszystko to może zagwarantować miesiąc miodowy w Toskanii.

Jeśli wybór padł na Toskanię, to trzeba się zastanowić, który region wybrać. Każdy ma coś ciekawego i wyjątkowego do zaoferowania. Zrobiliśmy krótkie zestawienie, które pomoże podjąć decyzję – oto lista naszych rekomendacji na podróż poślubną w Toskanii:


Florencja
Florencja to miejsce wybierane bardzo często przez cudzoziemców na ślub lub podróż poślubną. Nie ma co się dziwić – wokół najsłynniejsze dzieła sztuki, wspaniała architektura, doskonałe restauracje nagradzane nawet trzema gwiazdkami Michelin, eleganckie sklepy najlepszych projektantów. Ale ma ono i drugą, mniej turystyczną stronę, o której warto pamiętać. Jeśli chce się poznawać miasto nieco „poza schematem”, to  warto się zanurzyć w gąszcz uliczek po drugiej stronie rzeki Arno w okolicach Piazza Santo Spirito i odwiedzić tamtejszy targ staroci, a na pyszne jedzenie, zamiast do wytwornej restauracji, można się wybrać do hali targowej Mercato Centrale.
Doskonałym miejscem na sesję fotograficzną będzie taras przy Piazzale Michelangelo z widokiem na dachy Florencji i kopułę katedry. 


Region Chianti
Centralnie położone Chianti to najlepsza baza wypadowa do zwiedzania Toskanii, ale równocześnie może być celem samym w sobie, jeśli chcemy spędzić czas we dwoje, napić się doskonałego wina i odpocząć przy basenie.

Wycieczki do położonych na wzgórzach miasteczek, pyszna lokalna kuchnia, pocztówkowe krajobrazy – to już wystarczy, by spędzić ze sobą wspaniałe wakacje. W okolicy są wypożyczalnie skuterów Vespa i starych Fiatów 500, można zamówić loty balonem lub jazdę konną – czy to nie świetny pomysł na oryginalne zdjęcia z podróży poślubnej?


Siena
Siena, od wieków rywalizująca z Florencją, jest także jej rywalem jako cel wyjazdów na miesiąc miodowy. Siena, ze swoim średniowiecznym charakterem, wąskimi, wiodącymi to w górę, to w dół uliczkami i jednym z najpiękniejszych placów świata – Piazza del Campo – będzie doskonałym tłem do romantycznych zdjęć młodej pary. Można się stąd nie ruszać całymi dniami, włóczyć się po malowniczych zaułkach, popijać wino w niezliczonych kawiarniach i winiarniach, zajadać lody – będzie bosko.

Lukka
Lukka to pełne życia miasto, które wyróżnia prawie całkowity brak ruchu samochodowego w centrum, ogromna liczba rowerów oraz zachowany pierścień murów miejskich, które są idealnym miejscem na spacery, przejażdżki lub poranny jogging. Wieczory można wypełnić włóczeniem się po knajpkach dla lokalów lub odwiedzinami w eleganckich restauracjach. Przez całe lato trwa tu festiwal rockowy. Z Lukki w niecała godzinę można dotrzeć do Pizy, do nadmorskich kurortów lub w wysokie góry – Alpy Apuańskie. To dobre miejsce dla aktywnych!

Pienza
Pienza i sąsiednia dolina Orcii (Val d’Orcia), wpisana na listę dziedzictwa UNESCO to miejsca jak z pocztówek – toskańska klasyka. Pamiętacie słynny kadr z końca filmu „Gladiator”? Albo pocztówki z wijąca się jak spirala drogą, obsadzoną cyprysami? A samotna kapliczkę pośród pól? To właśnie te okolice. Dodajcie jeszcze do tego bijące w kilku miejscach źródła termalne – czy to nie idealne miejsce na romantyczny wyjazd we dwoje? Zdjęcie pod szyldem z nazwą ulicy „Via dell’Amore” przyda się na okładkę Waszego fotograficznego albumu ;)

Cortona

I wreszcie Cortona – miasto na wzgórzu niedaleko Arezzo, któremu popularność przyniósł film „Pod słońcem Toskanii” na kanwie powieści Frances Mayes. Willa z filmu istniej naprawdę, można ją odwiedzić, a w okolicznych miasteczkach odbywają się festiwale, gdzie przebrani w średniowieczne stroje młodzieńcy rzucają flagami. Kto wie, może widoki na jezioro Trazymeńskie, lokalna kuchnia i pyszne wina zachęcą i Was do pozostanie tu na dłużej?

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się