Romantyczna Toskania

piątek, 13 stycznia 2017

Romantyczna Toskania – zapamiętaj wyjątkowe chwile


Wyslany prze Kiri (13/01/2017)

Mówi się, że Toskania to jedno z najbardziej romantycznych miejsc, jakie można odwiedzić. Nowożeńcy często wybierają się tutaj w podróż poślubną, by wspólnie podziwiać magiczne miasta takie jak Florencja czy Siena. Jadąc do Toskanii z moim partnerem byłam pewna, że przeżyjemy wyjątkowe chwile, nie wiedziałam, że będzie ich aż tyle.

Wyobrażałam sobie romantyczna jazdę konną wiejskimi drogami, podziwianie zachodu słońca z kieliszkiem prosecco w ręku i truskawkami, pstrykanie selfie przy krzywej wieży w Pizie. Nic z tego nie wyszło, ale to co wyszło, czasem zupełnie przypadkiem, było nawet ciekawsze.

Cokolwiek sobie wyobrażaliście przez przyjazdem tutaj, rzeczywistość w Toskanii pozytywnie Was zaskoczy. Nie jestem szczególnie romantyczną osobą, unikam kiczowatych, szablonowych atrakcji, więc Toskania była doskonałym miejscem na wypad we dwoje. Oto nasze najciekawsze przeżycia:


Podziwianie Sieny z góry 
Gdy po pokonaniu 503 stopni i wspięciu się na szczyt wysokiej na 102 wieży Torre del Mangia przy sieneńskim ratuszu spojrzycie wokół zobaczycie morze czerwonych dachów, zieleń wzgórz Chianti i górę Monte Amiata na horyzoncie. Widok jest zachwycający! Równie ciekawe widoki rozpościerają się z tarasu widokowego przy katedrze.

 Kąpiele błotne w naturalnych źródłach termalnych 
Może nie brzmi to szczególnie romantycznie, ale to było wspaniałe przeżycie. W Toskanii, głównie na południu, można znaleźć naturalne, ogólnodostępne źródła termalne. To wyjątkowe, malownicze miejsca, położone pośród lasów, blisko natury. Po kąpieli w nieckach pełnych wypływającej prosto ze skał gorącej wody można schłodzić się w nurcie przepływającej obok rzeki. Wiele osób naciera sobie twarze i ciało znajdującym się na dnie błotem, skóra po tym zabiegu staje się miękka i gładka. Jest to też okazja do zrobienia sobie przezabawnych zdjęć.

Degustacja wina 
Toskańskich win nie trzeba nikomu zachwalać, chianti to nie bez powodu jedna z najbardziej rozpoznawalnych nazw na całym świecie. Tutejsze degustacje w mniejszych, rodzinnych winnicach to okazja do spotkania wyjątkowych ludzi, poznania tajników produkcji i przekonania się, że choć prowadzenie winnicy wydaje się wyjątkowo romantycznym pomysłem na życie, w rzeczywistości jest to ciężka praca. Jako że porcje degustacyjne nie są tutaj symboliczne, lepiej darować sobie powrót do domu samochodem i wybrać się na dłuższy spacer z Waszym partnerem trzymanym za rękę.


Włóczenie się po San Gimignano w deszczu 
Czasem warto nieprzyjazne okoliczności zamienić w cos pozytywnego. Nie tak wyobrażałam sobie wizytę w słynnym San Gimignano, okazało się, że spacer w toskańskim deszczu był całkiem przyjemny, a do tego przegonił z ulic miasteczka tłumy turystów. Zapomnieliśmy o parasolkach i przemoknęliśmy do suchej nitki, ale było to wyjątkowe przeżycie 

Jazda rowerem wokół Lukki 
To jedno z najlepszych wspomnień. Od tego zaczęliśmy wizytę w Toskanii. Lukka to miasto pełne rowerów, otoczone murami historyczne centrum miasta jest prawie całkowicie wyłączone z ruchu samochodowego. Wybudowana na murach trasa rowerowo – spacerowa ma około 5 km i pozwala zobaczyć miasto z każdej strony. 

Podziwianie zachodu słońca z tarasu willi 
Zachody słońca to oczywiście loteria, można trafić na naprawdę spektakularne, można na całkiem zwykłe. Odwiedzając różne miasta nie mieliśmy zbyt wiele szczęścia, ale zachody widziane z naszego tarasu były zachwycające. Podziwianie ich z kieliszkiem pro secco w dłoni to zdecydowanie dobry pomysł!


Spacer wokół zamku Brolio 
Widziałam już kilka zamków we Francji i w innych europejskich krajach, ale na ich tle Brolio, ze swoimi położeniem na wzgórzu i zapierającymi dech w piersiach widokami zdecydowanie się wyróżniał. Jeśli nie lubicie wspinaczki, nie zatrzymujcie się na parkingu w połowie wzgórza, tylko podjedźcie pod mury zamku, tu też można stanąć. Zamek od wieków należy do rodziny Ricasoli. Baron Bettino Ricasoli, pochowany w tutejszej kaplicy, był drugim premierem zjednoczonych Włoch i opisał, jak tworzyć wino chianti.

Kolacja przy kominku

W większości toskańskich willi jest działający kominek (kiedyś były jedynym sposobem na ogrzewanie) i skorzystaliśmy z okazji, aby zjeść kolację we dwoje siedząc w blasku płomieni. Jedzenie przygotowane z lokalnych, świeżych składników było wspaniałe, zapamiętamy ten wieczór na długo.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się