Toskania i Umbria przyjazne niepełnosprawnym

piątek, 20 stycznia 2017

Toskania i Umbria przyjazne niepełnosprawnym


Wyslany przez Ruth (20/01/2017)

Jeśli Ty lub ktoś bliski poruszacie się na wózku i zastanawiacie się, czy jest możliwość wypożyczenia go już na miejscu, w Toskanii lub Umbrii, mamy dla Was dobre informacje. Sprawdziliśmy to dla Was, możecie śmiało planować wymarzone włoskie wakacje.

Większość dużych miast, takich jak Florencja czy Siena jest o wiele bardziej dostępna dla osób niepełnosprawnych niżby się to mogło wydawać. Utrudnienia można spotkać przede wszystkim w niektórych małych toskańskich miasteczkach - są to nierówne, kamienne chodniki oraz strome, niekiedy brukowane uliczki. Najlepszym rozwiązaniem jest odpowiednie przygotowanie się do wycieczki i wcześniejsze sprawdzenie trasy, którą chce się przemierzyć. W dobie „street view”, czyli dostępnych na google maps zdjęć prawie każdego zakątka globu zadanie to jest znacznie prostsze niż przed kilku laty.   

Mamy w naszej ofercie spory wybór willi i apartamentów, które są łatwo dostępne dla osób z ograniczoną mobilnością. Są to domy z wejściem bezpośrednio z poziomu ziemi, z odpowiednio zaprojektowanymi łazienkami i sypialniami na parterze. Odwiedzając wille analizujemy każdą z nich pod tym kątem. Piszcie, pomożemy wybrać.

Wózki we Włoszech można wynająć na przykład na pośrednictwem tej strony. Opis łatwo dostępnych atrakcji turystycznych można znaleźć tutaj.


Dostępność Florencji dla osób niepełnosprawnych
Większość florenckich muzeów i galerii jest przystosowana do przyjmowania gości na wózkach – są windy, rampy i podnośniki na schodach. Co więcej, państwowe muzea takie jak słynna Galeria Uffizi czy Galeria Akademii (Galleria dell'Accademia), gdzie stoi posąg Dawida autorstwa Michała Anioła są nieodpłatne dla poruszających się na wózkach obywateli krajów Unii oraz osoby im towarzszącej.

W centrum Florencji większość parkingów ma wydzielone specjalne miejsca parkingowe, należy jednak pamiętać o umieszczeniu za szybą odpowiedniego zezwolenia. Więcej informacji można znaleźć na stronie visitFlorence.


Dostępność Sieny dla osób niepełnosprawnych
Siena jest położona na wzgórzach, co miejscami może stanowić spore utrudnienie. Nie ma zbyt wielu schodów, raczej są to strome podjazdy. Można liczyć na udogodnienia w komunikacji publicznej, muzeach i restauracjach. Są odpowiednie taksówki oraz pociągi. 

Większość muzeów i galerii jest dostosowana do przyjmowania osób na wózkach, szczegóły można znaleźć tutaj. Siena może stanowić dobrą bazę wypadową do zwiedzania regionu Chianti i całej Toskanii, to wideo może okazać się pomocne.

Poniżej lista miejsc, w których można wypożyczyć wózek dla niepełnosprawnych, kule lub inne sprzęty. 

Orvieto:
Perugia:
Siena:
Grosseto:
Arezzo:
Florencja:

Lukka:
Pisa:

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się