Zakupy w Toskanii

piątek, 17 lutego 2017

Zakupy w Toskanii 

Wyslany przez  Dympna (17/02/2017)

Świetne wina i pyszna kuchnia, pocztówkowe krajobrazy, architektura i sztuka – wiadomo, po to przyjeżdża się do Toskanii. Ale czy warto 1-2 dni z wakacyjnego urlopu poświęcić na zakupy?


Lokalne sklepiki
Wiadomo, lokalność i oryginalność jest w cenie. W Toskanii można liczyć zarówno na doskonałe, charakterystyczne dla danego miejsca produkty spożywcze jak i produkty rzemieślnicze – galanterię skórzaną, biżuterię, antyki, ubrania.

Wina to temat na całą książkę, a nie jeden akapit, ale trzeba zauważyć, że oprócz słynnych czerwonych wytrawnych win Chianti warto z wakacji przywieźć białe wina z okolic San Gimignano ze szczepu Vernacchia, deserowe Vin Santo, długowieczne Brunello di Montalcino czy autorskie, drogie Supertoskany. Najlepsze sery Pecorino produkuje się w okolicach Pienzy, trufle zbiera się w okolicach San Miniato. Siena słynie z deseru panforte, w Prato produkuje się kruche ciasteczka z migdałami – cantucci. Galanterię skórzaną kupimy we Florencji, w Arezzo antyki, Volterra słynie z alabastru i etruskiej biżuterii, Pietrasanta z galerii sztuki i artystycznych ubrań. Jeżdżąc palcem po mapie można tak wymieniać w nieskończoność.


Eleganckie butiki i outlety
W centrach dużych miast – Florencji, Sieny czy Aezzo znajdziemy dzielnice handlowe, a w nich kilka ulic z butikami najlepszych marek i najsłynniejszych producentów. Tutaj nie ma co liczyć na okazje cenowe, ale takich nie zabraknie w ekskluzywnych outletach – Prady w Montevarchi i „wielomarkowym” The Mall niedaleko autostrady A1, jakieś 30 km na południe od Florencji. Są także duże outlety z popularnymi markami – warto odwiedzić Valdichiana Outlet Village w okolicach Arezzo, tuż przy A1 oraz Barberino, 30 km na północ od Florencji.  


Targowiska, lokalne święta i festiwale
Będąc w Toskanii warto zapytać miejscowych o dni, kiedy w okolicy odbywają się targi. Listę taką znajdziecie też u nas na stronie. To okazja do niedrogich zakupów, głównie spożywczych, ale można upolować też np. ciekawe ubrania, pamiątki lub biżuterię. 

W Florencji działa słynny Mercato Centrale - Mercato di San Lorenzo , ze znakomitą strefą gastronomiczną (można powiedzieć pierwowzorem warszawskich Koszyków). Na zewnątrz można się zaopatrzyć w pamiątki i wyroby skórzane.


Lokalne ryneczki to najlepsze miejsce na codzienne zakupy warzywno – owocowe, trzeba jednak pamiętać, że często funkcjonują tylko rano, od 7.30 do 13.00.

Więcej informacji o zakupach w Toskanii znajdziecie w naszym przewodniku

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się