Pięć powodów, by odwiedzić Toskanię w 2017 roku

piątek, 10 marca 2017

Pięć powodów, by odwiedzić Toskanię w 2017 roku


Wyslany przez Virginie (10/03/2017)

Zobacz przyszłość w Centrum Sztuki Współczesnej im. Luigiego Pecci
Cały 2017 rok
Odwiedź Centrum Sztuki Współczesnej im.Luigiego Pecci, w którego kolekcji są najbardziej nowatorskie dzieła współczesnej sztuki włoskiej. Muzeum niedawno ponownie otworzyło swe podwoje po renowacji oryginalnego racjonalistycznego budynku oraz konstrukcji nowego skrzydła: przyciągającego wzrok, złotego budynku w kształcie statku kosmicznego, zaprojektowanego przez architekta Maurice’a Nio. W Centrum można obejrzeć wystawy czasowe i stałe skarbów sztuki współczesnej, zestawiające ze sobą muzykę, teatr, modę oraz sztukę wizualną.
Zatrzymaj się w Le Vie Cave, rustykalnej willi ukrytej wśród pobliskich wzgórz.


Pokibicuj uczestnikom setnego Giro d’Italia…
17 maja 2017 roku
Pokibicuj kolarzom biorącym udział w setnej edycji Giro d’Italia, który w maju ruszy ulicami Toskanii. Wyścig wyjedzie z Ponte a Ema, miejsca urodzenia mistrza kolarstwa Gino Bartali, a podczas 11. etapu skieruje się na zachód, biegnąc górzystą 161-kilometrową trasą do Bagno di Romagna w sąsiednim regionie Emilia-Romania.
Zatrzymaj się w Villa Paterno, wygodnej bazie do oglądania etapów biegnących przez Toskanię, o jedyne 6 km od trasy.


... lub weź udział w pierwszej edycji rajdu Nova Eroica
30 kwietnia 2017 roku
Wsiądź na rower i weź udział w pierwszej edycji Nova Eroica. Jest to najnowszy pomysł organizatorów rajdu rowerów retro L’Eroica, który pod napędem lokalnej kuchni i wina co roku w październiku rusza drogami Toskanii. Nowy rajd, zaplanowany na wiosnę, będzie również biegł białymi drogami przecinającymi winnice Chianti, czyli tak zwanymi strade bianche, ale udział w nim wezmą rowery nowoczesne. W zależności od poziomu będzie można wybierać wśród tras wyścigowych i rajdowych. Będzie nawet trasa dla rodzin z dziećmi.
Zatrzymaj się w pobliżu, w La Stalla w Fattoria Armena, obok Buonconvento.


Wznieś toast na cześć 25-lecia Otwartych Piwnic
27-28 maja 2017 roku
Nie zapomnij wybrać się do pobliskiej winnicy - to główny gwóźdź programu każdego wyjazdu do Toskanii. Fakt, że tak wiele winnic otwiera swe podwoje dla gości, w sporej części zawdzięczamy programowi Otwarte Piwnice, który w tym roku obchodzi 25-lecie. Tak nowicjusze jak i znawcy wina będą mieli w czym wybierać, gdyż ponad 100 winnic w regionie weźmie udział w obchodach tej rocznicy. W pobliżu twojej toskańskiej willi na pewno również będzie się coś działo.
Zatrzymaj się w Villa Beba, tuż obok uczestniczącej w obchodach winnicy Castello di Fonterutoli.Rusz śladami Edith Wharton
11 sierpnia
Być może znasz amerykańską pisarkę Edith Wharton, autorkę powieści „Wiek niewinności”, za którą (jako pierwsza kobieta) otrzymała Nagrodę Pulitzera. W sierpniu będzie 80-ta rocznica jej śmierci. Oprócz powieści zajmowała się ona także pisaniem o podróżach. Jest autorką publikacji „Włoskie wille i ich ogrody”, wpływowej książki zawierającej opisy najpiękniejszych toskańskich willi Medyceuszy. Spora ich część znalazła się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
Zatrzymaj się w Castello Pandolfini, która kiedyś należała do rodziny Medyceuszy - tym sposobem nie tylko zobaczysz, ale na własnej skórze poczujesz, jak mieszkało się we wspaniałych willach należących do tej dynastii.


Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się