Zabierz psa na wakacje w Toskanii

piątek, 3 marca 2017

Zabierz psa na wakacje w Toskanii


Dlaczego Pikuś miałby nie zobaczyć Italii? Nie ma powodu, by zostawał w domu, skoro można go zabrać ze sobą na wyjazd do Toskanii. 

Przeszkualiśmu Toskanię wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu miejsc przyjaznym zwierzetom. Udało nam się zgromadzić w naszym portfolio ponad 400 willi, do których można zabrać psa, kota lub innego domowego zwierzaka.

Co można robić w Toskanii z psem u boku?
Tereny poza miastem to raj dla naszych czworonożnych przyjaciół. Piękne lasy, łąki, a pomiędzy nimi trasy, którymi można spacerować godzinami nie spotykając żadnych zagrożeń. Psy można zabierać na plażę, są dla nich wyznaczone specjalne strefy - szukajcie tablic z napisem "Spiaggia per cani" lub "Area attrezzata per cani". Po psach należy oczywiście sprzątać.

Wille przyjazne zwięrzętom są najczęściej całe ogrodzone, niektóre mają dodatkowe, wydzielone strefy w ogrodach, dzieki czemu nie trzeba psów mieć cały czas na oku. W Toskanii zupełnie normalne jest zabieranie za sobą psa do miasta na wieczór, niektóre restauracje zezwalają na wprowadzanie zwierząt, ale każdorazowo należy o to zapytać z wyprzedzeniem.


Jak zadbać o zwierzaka latem
W wielu miejscach są miejskie źródełka, gdzie nasi pupile mogą się napić wody, zawsze też znajdzie się miska wody w barze lub knajpce gdzieś na trasie, o to możemy być spokojni.

Jadąc samochodem musimy pamiętać o przystankach co 2-3 godziny i o zadbaniu i o odpowiednią ilość miejsca. Temperatura w bagażniku, przy szybie, z dala od nawiewu i klimatyzacji, może być inna niż z przodu.   

Nigdy nie zostawiajmy psa samego w rozgrzanym aucie na parkingu, nawet jeśli wchodzimy do sklepu dosłownie na kilka minut. Ryzykujemy nie tylko zdrowie psiaka, ale i wybitą szybę przez policję lub zatroskanych przechodniów.

Co zabrać
To, że willa jest przyjazna zwierzętom nie znaczy, że na miejscu czeka na nie miska, legowisko, zabawki i karma. O te rzeczy należy samemu zadbać, pamiętając oczywiście o obroży, smyczy i kagańcu. 


Paszport dla zwierząt
Przepisy obowiązujące na terenie Unii Europejskiej pozwalają na dosyć swobodne poruszanie się zwierząt. Zwierzęta domowe muszą legitymować się aktualnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie, posiadać chip lub tatuaż identyfikacyjny oraz zwierzęcy paszport.


Wyrobienie paszportu to koszt kilkudziesięciu złotych, do którego należy doliczyć ewentualne opłaty za wymagane szczepienia. Paszport dla czworonoga można wyrobić w lecznicach weterynaryjnych, równolegle z założeniem chipu. Paszport ważny jest w krajach Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Szwajcarii, Lichtensteinie, Monako, Watykanie, Andorze i na Islandii.

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się