Najlepsze miejsca na oświadczyny w Toskanii

piątek, 14 kwietnia 2017

Najlepsze miejsca na oświadczyny w Toskanii – pomysły i inspiracje


Wyslany przez Virginie (14/04/2017)

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Toskania to idealne miejsce na oświadczyny. Mogą to być oświadczyny tradycyjne lub zwariowane, kameralne lub spektakularne – poniżej przedstawiamy kilka wyjątkowych lokalizacji i oryginalnych pomysłów. I trzymamy kciuki za radosne „tak!”

Florencja
Coś klasycznego? Oczywiście Ponte Vecchio – Most Złotników na rzece Arno. Możecie niby przypadkiem odwiedzić jeden z tutejszych sklepów jubilerskich i wybrać piękny pierścionek zaręczynowy, a potem wybrać się na romantyczną kolację.
Inne wyjątkowe miejsce to taras widokowy przy Piazzale Michelangelo można podziwiać zapierająca dech w piersiach panoramę Florencji. Dodajmy do tego ciepły wieczór, zachód słońca – to musi się udać! Jeśli jednak miałoby to być miejsce bardziej kameralne, to warto pomyśleć o sąsiednich Ogrodach Boboli, skąd widoki są równie piękne, ale tłumów już nie ma.


Siena
Morze czerwonych dachów wokół i zieleń wzgórz Chianti w oddali? Taka sceneria będzie Was otaczać, jeśli wejdziecie na wieżę przy ratuszu, czyli Torre del Mangia przy Palazzo Publico albo taras widokowy przy katedrze – Duomo. A może środek jednego z najpiękniejszych placów świata – Piazza del Campo? Można się będzie spodziewać gromkich braw ze wszystkich kawiarnianych stolików wokół placu.


Ogrody przy zamku Brolio
Z ogrodów przy zamku Brolio rozpościera się niezrównany widok na rzędy winorośli, gaje oliwne, lasy oraz Sienę i Monte Amiata na horyzoncie. Dopiszecie tym samym swój drobny rozdział do historii jednego z najważniejszych miejsc w Toskanii.


Pośród winnic, pod pięknym drzewem
Skoro Toskania, to może oświadczyny pośród winnic? Znamy wprost wymarzone miejsce – punkt widokowy kilkaset metrów za miasteczkiem Volpaia. Później kolacja miasteczku, na tarasie w doskonałej restauracji La Bottega.
Albo miejsce z filmu – pamiętacie „Ukryte pragnienia” z Liv Tyler i ogromne, rozłożyste drzewo w finałowej scenie filmu? Stoi przy lokalnej drodze, pośród winnic obok wioski Monti. A może chcielibyście odnaleźć krajobraz z finalnej sceny Gladiatora? Szukajcie w okolicach Pienzy.


Podczas kąpieli w źródłach
W Toskanii jest wiele naturalnych, ogólnodostępnych źródeł termalnych. Czy to nie oryginalne miejsce na zaręczyny? A gdyby to jeszcze było o zmroku, przy świetle księżyca? Trzeba tylko przemyśleć sprawę pierścionka. Jedna sprawa, że trudno go schować, druga, że bogate w związki mineralne wody termalne mogą zmienić kolor szlachetnego metalu. Naprawdę! 
Szukający odrobiny luksusu mogą wybrać tradycyjne SPA i ten wyjątkowy wieczór spędzić w jacuzzi z kieliszkiem pro secco w dłoni.

Poza schematem
Może lot balonem? Prywatny koncert? Kolacja serwowana w wynajętej willi?

Wiele różnych pomysłów i inspiracji odnajdziecie w naszym przewodniku po Toskanii

Brak komentarzy:

Kontakt

Dlaczego To Toskania?

  1. 1) Ponad 750 domów w Toskanii
  2. 2) Gwarancja najlepszej ceny!
  3. 3) Pełna ochrona danych
  4. 4) Sami sprawdzamy i opisujemy każdy dom
  5. 5) Dobrze znamy Toskanię

odwiedzić witrynę internetową

Podziel się